Sheri Fink - Válečná nemocnice

19. března 2015 v 14:24 | Kalypsó |  Knižní recenze
Název: Válečná nemocnice
Podnázev: Skutečný příběh o chirurgii a boji o život
Autor: Sheri Fink
Série: ---
Počet stran: 474
Vazba: Vázaná, pevná s přebalem
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: NAŠE VOJSKO
ISBN: 978-80-206-0866-6
Cena: 225,-


Anotace

V dubnu 1992 hrstka mladých lékařů, z nichž ani jeden nebyl chirurgem, zůstala uvězněna spolu s 50 000 muži, ženami a dětmi v obklíčené enklávě kolem města Srebrenica, na území Bosny a Hercegoviny. Ve Srebrenici, městě, jehož tragický osud je stále aktuální, tito lékaři čelili nejintenzivnějšímu porofesnímu, etickému a osobnímu vypětí ve svých životech.

Autor

Moje recenze

Zaujal mě už samotný obal knihy, který ukazuje náročnou operaci a ceduli "Srebrenica", takže hned víte, o čem kniha pojednává.

Kniha má 30 kapitol, které jsou většinou hodně dlouhé, ale přečetla jsem je jedním dechem...

Válečná nemocnice popisuje hrůzy války z pohledu zdravotníků, a s čím se museli potýkat. Nedostatek materiálů, léků, kvalifikovaných lékařů i sester. A do toho neustálý boj o přežití... Velkým plusem je, že je psána podle skutečné události.

Autorka píše velmi záživně, a i když je to žena, dokáže negativa války popsat velmi přesvědčivě. Mně se její styl psaní velmi líbil a knihu jsem měla za chvíli přečtenou.

Kniha také obsahovala pár ilustrací, a to zejména mapy a také dobové fotografie.

Úryvek

Eric se domníval, že laxní přístup zdravotního personálu je důsledkem celkového vyčerpání a únavy lékařů i sester. Všichni byli podvyživení, vystresovaní a rezignovaní. Nebyli schopni si svoji činnost zorganizovat tak, aby praovali o nejlépe. Nebyli již zvyklí na to, že mají k dispozici různé léčebné prostředky, ztratili obratnost v jednoduchých činnostech, jako bylo zahájení nitrožilní výživy. Den předtím se zdálo, že sestry ani nemají ponětí, zda mají dávky výživy ve skladišti. ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 25. března 2015 v 15:00 | Reagovat

Můžu se zeptat kde jsi knížku sehnala? :) pokud tě zajímají tyto příběhy z válek, tak ti můžu poradit např. Cesta bez návratu nebo Hanin kufřík... ;)

2 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 25. března 2015 v 17:52 | Reagovat

[1]: Měla jsem ji vypůjčenou z knihovny. :) Díky za inspiraci, tento žánr mám moc ráda ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama