Robin Maxwell - Královna rebelů

19. dubna 2015 v 0:58 | Kalypsó |  Knižní recenze
Královna rebelůNázev: Královna rebelů
Podnázev: ---
Autor: Robin Maxwell
Série: ---
Počet stran: 389
Vazba: Pevná s přebalem, vázaná
Rok vydání: 2004
Nakladatelství: Klokan
ISBN: 80-7362-003-0
Cena: 249,-


Anotace

Historický román z konce 16. století vypráví vzájemně se prolínající příběh Alžběty I. a neohrožené irské korzárky a pašeračky zbraní.
Alžběta I. je pomalu na konci svého života. Za svého panování se opírala o anglikánskou církev, novou šlechtu a obchodní kruhy, potlačila katolicko-feudální opozici, vystupovala proti puritánům. Za její vlády došlo ke konfliktu se Španělskem, který vyvrcholil porážkou španělského loďstva, ke kolonialismu a porobení Irska. A právě irská kolonie v čele s korzárkou a pašeračkou Grace se odmítá podrobit nadvládě anglikánské církve. Grace, která za celý svůj dlouhý život nebyla v Anglii ani jednou, se vydává na dlouhou cestu, aby stanula tváří v tvář panovnici.

Robin MaxwellAutor

Talentovaná autorka, která žije v Kalifornii, se jako spisovatelka velmi nadějně uvedla už románovou prvotinou Tajný deník Anny Boleynové, kde se věnovala období vlády Alžběty I . Velmi dlouhá a pečlivá spisovatelčina příprava na tento titul přináší ovoce v podobě úspěchu a v pokračování linie děl zasazených do stejné doby. Patří k nim romány Královský hřích, Panna a také Královna rebelů, stejně poutevé a strhující jako autorčina prvotina.

Moje recenze

Už krásný obal celkem zaujme.

Kniha obsahuje 22 kapitol, a to různě dlouhých podle rozsahu příběhu.

Autorka popisuje Anglii v době vlády královny Alžběty (dcery Anny Boleignové), a snahu Anglie o podmanění si Irska.

Ačkoliv jsem četla nějaké negativní recenze, pro mě byla kniha naprosto čtivá a měla jsem ji přelouskanou za malinkou chvíli.

Kniha žádné ilustrace neobsahuje.

Úryvek

Francis Bacon možná jako jediný z přítomných věděl o pobytu rebelky u královského dvora. Vrhl na svého přítele zamyšlený pohled. "Navzdory potížím bude kolonizace bezpochyby pokračovat. Poslední z dcer Evropy," pronesl teatrálně, což se mu ovšem nepodobalo, "čeká, až bude vyrvána z rukou pohanů, vyžívajících se v barbaských rituálech, a navrátí se do náruče civilizace a lidskosti."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama