V pasti

25. dubna 2015 v 20:23 | Kalypsó |  Filmy
Poster k filmu V pastiNázev: V pasti
Žánr: Thriller, Drama
Produkce: USA; 2005

Popis

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf...
Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího.

Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu.

Recenze

Četla jsem hodně recenzí (tak jako vždy, když se na nějaký film chci podívat) a byla jsem tak natěšená, až mi to asi ublížilo. Nebo spíše tomu filmu. Má totiž celkem zdlouhavý začátek, dlouhý děj a dokonce možná i zbytečně protahovaný konec. Film je sice inspirován skutečnou událostí, přesto mi to připadne až moc přitažené za vlasy! Občas celkem brutální, rozhodně napínavé, ale nic, co by mě tak nadchlo, že bych to chtěla ještě někdy vidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama