Karolína Vaverková - Bílá moc

15. května 2015 v 14:46 | Kalypsó |  Knižní recenze
Bílá mocNázev: Bílá moc
Podnázev: ---
Autor: Karolína Vaverková
Série: ---
Počet stran: 113
Vazba: Brožovaná
Rok vydání: 2002
Nakladatelství: START
ISBN: 80-86231-11-9
Cena: od 60,-


Anotace

V autentické výpovědi popisuje autorka svoji cestu rájem i peklem drogové závislosti. Kniha je určena nejen těm, kteří by to chtěli zkusit a těm, kteří v tom už jedou, ale i všem rodičům, zejména takovým, kteří chtějí opravdově poznat "stav těla a duše" svého dítěte. Autorka jde statečně s vlastní kůží na trh - odhaluje svoji tvář a osobnost. Upřímně vypovídá o stavech při začátcích fetování, při stupňujícím se průběhu a konci, a také stavu, ve kterém se nachází nyní. Kniha rozhodně nekončí happyendem; v trvalém, doživotně garantovaném štěstí nežije autorka ani nyní, přesto, že je již delší dobu "čistá", přesto, že nalezla cestu jak žít bez drog. Karolína chce opravdově pomoci jiným. Má k tomu mnoho předpokladů: chuť a odhodlání, zkušenost vlastních prožitků, upřímnost a odvahu investovat do pomoci jiným svoji tvář, sebe samu.

Autor

---

Moje recenze

Ačkoliv jsem od této knihy nic moc nečekala, přečetla jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi, jakým stylem je vyprávěná, jaký jazyk autorka používá, protožetomu opravdu věříte. Není to jen holé vyprávění tak, jak jsem se z jiných recenzí dozvěděla. Donutí vás se nad tím zamyslet. Stojí ta sranda opravdu za celý život?

Úryvek

"Nemám cíl, nemám pro co žít, nemám světlo do života, nemám elán a nepamatuju si, kdy jsem se naposledy vod srdce zasmála. Nemám sebevědomí, jsem úplně na nic. Jenže já to chci změnit. Celou dobu jsem si naivně myslela, že můj život je plnej a šťastnej, ale teď už jsem pesimistická a zbabělá. Mám vás moc ráda a chci ty starý časy zpátky. Maminko, nemůžu to vyslovit. Já jsem to nakonec všechno převedla na něco jinýho. Začala jsem brát drogy."

--------------------------------------------------

"Proč to už není jako na začátku?!"
"Proč už nemůžu fetovat jako dřív?"
"Jak to, že to nejde?"
"Dřív to bylo takový hezký, slavnostní, ale teď? Teď je to hnusný. Život je tak hnusnej. Zlej. Plnej příšer. Začínám si uvědomovat to, co se píše v odbornejch knížkách: Z člověka se postupně stává otrok, otrok drogy..." Bylo mi zle z toho, že si musím konečně připustit svoji chybu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama