Soheir Khashoggi - Amira z harému

2. května 2015 v 15:39 | Kalypsó |  Knižní recenze
Amira z harémuNázev: Amira z harému
Podnázev: ---
Autor: Soheir Khashoggi
Série: ---
Počet stran: 399
Vazba: Pevná s přebalem
Rok vydání: 2006
Nakladatelství: Klokan
ISBN: 80-7362-336-6
Cena: 149,-


Anotace

Amira prožívá dětství v ženském křídle paláce. Je vychovávána jedině k tomu, aby byla poslušnou manželkou syna remalského krále Aliho. Velmi záhy dívka zjistí, jak nemilosrdně si s ní osud zahrál. Zdánlivě idylický život se změní v noční můru. Příběh o kruté lásce a stejně kruté pomstě zároveň vzdává hold i všem trpícím ženám, které se nesmíří s osudem a neuznávají dominantní postavení mužů v zemi.

Autor

Soheir KhashoggiAutorka se narodila v Egyptě ve významné rodině. Její otec byl lékařem saúdského krále. U svých šesti dětí přísně dbal na dobré vzdělání na kvalitních anglických školách přímo v Egyptě, současně jim však vštěpoval i tradiční muslimské hodnoty. Později otec přinutil Soheir ke sňatku s libanonským lékařem, manželství však nebylo šťastné, a tak Soheir utekla i s prvorozenou dcerou do Londýna. Podruhé se vdala z lásky, nicméně tento svazek po deseti letech rovněz ztroskotal. Soheir pak vychovala své čtyři dcery sama. Žije v New Yorku a využívá vlivu a možností, aby poukázala na postavení žen v arabském světě. Účastní se celosvětových konferencí a byla mluvčí mezinárodního Ženskéhosvětového fóra proti násilí, založeného španělskou královnou Sofií. V Saúdské Arábii jsou její knihy zakázány, neboť v nich otevřeně hovoří o palčivých tématech souvisejících se situací žen v arabském světě.

Moje recenze

obal je velmi krásný.

Kniha je rozdělena do 7 částí a má přes 40 různě dlouhých kapitol.

Kniha je velmi čtivá! Já sama ji přečetla jedním dechem, sem tam jsem si dokonce poplakala, a to vše díky jedinečné schopnosti autorky.

Kniha žádné ilustrace neobsahuje.

Úryvek

Dav se hrnul k hromadě s kamením. Lidé se předbíhali, aby mohli hodit po Laile. Zasypala ji sprška přesně mířených ran. Amira nevěřila svým očím. Ženy - ano, ženy - byly ti nejhorší vykonavatelé trestu, ječely na Lailu nadávky, proklínaly ji a házely kámen za kamenem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronica Veronica | Web | 6. května 2015 v 15:07 | Reagovat

Knihu četla máma, možná se do ní pustím taky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama