Colin Falconer - Ostrovy přízraků

28. června 2015 v 15:34 | Kalypsó |  Knižní recenze
Ostrovy přízrakůNázev: Ostrovy přízraků
Podnázev: Všichni sní o bohatství, štěstí a lepším životě...
Autor: Colin Falconer
Ilustrátor: ---
Série: ---
Počet stran: 466
Vazba: Vázaná s přebalem
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: BB art
ISBN: 978-80-7381-500-4
Cena:249,-


Anotace

Psal se rok 1628 a majestátní Batavia, vlajková loď všemocné nizozemské Spojené východoindické společnosti, vyplula za bohatstvím a slávou k dalekým břehům tajemné Indie. Všichni na palubě snili o bohatství, štěstí, slávě a lepším životě, které na ně údajně čekaly kdesi v dálce. Kromě nich vezla Batavia velice cenný náklad, o kterém zpočátku věděli jen zasvěcení. Loď těsně před cílem ztroskotala. Záchrana na malm ostrůvku uprostřed oceánu se zpočátku zdála být vysvobenm, ale pak se, vinou ěkolika soeckých a mocichtivých jedinců rozpoutalo peklo...

Colin FalconerAutor

Colin Falconer /vlastním jménem Colin Bowles/ se narodil v severnim Londýně . Tvrzení, že australský spisovatel Colin Falconer (*1953) píše dobrodružné romány, je jen částečná pravda. Každá z knih tohoto britského, v Austrálii žijícího autora, dostává do vínku palčivé morální dilema, ať individuální či společenské, jež ji povyšuje nad prosté čtivo. Falconera zajímají hluboké kořeny negativních či jen sporných společenských jevů a jejich dopad na slabého jedince. A je lhostejné, zda jde o mezilidské konflikty na pozadí války asijských drogových gangů, čínských mafií, arabských petrodolarových šejků, jež charakterizují jeho asijskou románovou řadu, nebo téma válečného konfliktu a jeho dopadu na prostého člověka.
Často cestuje a sbírá materiál pro své knihy.

Moje recenze

Musím se přiznat, že zezačátku mě kniha absolutně nezaujala a měla jsem chuť ji zase odložit. Byly tam dlouhé popisy, které nemám ráda. Samotné téma mořeplavectví mi nemá co říct, ale když se příběh rozvinul, nemohla jsem ji na chvíli odložit. Velmi mě zaujalo, jak se autor zaměřoval na psychiku lidí a jejich reakce na události, které se děly.


Kniha byla psána poutavě (kromě popisů na začátku příběhu), jediné, co mě mátlo po celou knihu, byly postavy. Občas jsem nevěděla, která postava zrovna ten příběh vypráví, což je velká škoda.


Jak už jsem psala, začátek knihy nic moc, pokud zrovna neholdujete lodím na širém moři, ale postupně se příběh stává tak zajímavým, že byste nedělali nic jiného, než jen četli, abyste věděli, jak to všechno dopadne.

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darin Darin | Web | 28. června 2015 v 15:41 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama