Colin Falconer - Soucit s ďáblem

26. června 2015 v 22:06 | Kalypsó |  Knižní recenze
Soucit s ďáblemNázev: Soucit s ďáblem
Podnázev: Inkvizice neušetří nikoho...
Autor: Colin Falconer
Ilustrátor: ---
Série: ---
Počet stran: 334
Vazba: Vázaná s přebalem
Rok vydání: 2007
Nakladatelství: BB art
ISBN: 80-7341-957-2
Cena:177,-


Anotace

Nový historický román Colina Falconera se odehrává v Langedocu ve 13. století. Moc katolické církve neohrožují jen kataři, ale i starobylé mýty a legendy, které sahají k samotným počátkům křesťanství, a v Langedocu zůstávají stále živé.
Inkvizice neušetří nikoho.
V každé báji se skrývá zrnko pravdy. V žilách dávných merovejských králů prý kolovala svatá krev Kristova. Starobylý šlechtický rod, z něhož povstali velmistři templářského řádu, střeží pradávné tajemství už po staletí. Veselý a svobodomyslný slunný jih Francie ve jménu jediné pravé víry bez milosti decimuje inkvizice. Horlivá zbožnost jen zakrývá pomstychtivost a touhu po moci. Inkvizice neušetří nikoho.
Majetek či urozený původ jsou spíš přitěžující okolnost. Madeleine de Peyrolles, jediná dcera mistra kameníka, má od mládí vidiny. Nedokáže vysvětlit, co znamenají, ani jak přišla ke stigmatům na rukou a nohou. Namísto požehnání se vidiny stávají prokletím celého kraje.
Románu Colina Falconera neschází nic, co čtenář očekává od dobré beletrie: proradný mnich, smutná hraběnka, lhostejný kat, zázraky, tajemství, hrady, kobky, láska, pomsta, intriky.

Colin FalconerAutor

Colin Falconer /vlastním jménem Colin Bowles/ se narodil v severnim Londýně . Tvrzení, že australský spisovatel Colin Falconer (*1953) píše dobrodružné romány, je jen částečná pravda. Každá z knih tohoto britského, v Austrálii žijícího autora, dostává do vínku palčivé morální dilema, ať individuální či společenské, jež ji povyšuje nad prosté čtivo. Falconera zajímají hluboké kořeny negativních či jen sporných společenských jevů a jejich dopad na slabého jedince. A je lhostejné, zda jde o mezilidské konflikty na pozadí války asijských drogových gangů, čínských mafií, arabských petrodolarových šejků, jež charakterizují jeho asijskou románovou řadu, nebo téma válečného konfliktu a jeho dopadu na prostého člověka.
Často cestuje a sbírá materiál pro své knihy.

Moje recenze

Z knihy jsem nadšená už jen proto, že není popisována jen z jedné strany, ale dává nám pohled na věc z více úhlů. A taky se dozvíme něco o tom, jak žili naši předkové a jak se církev postupem času změnila.

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 28. června 2015 v 7:54 | Reagovat

Hm, inkvizice, Francie... to je něco pro mne! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama