Deborah Harknessová - Stín noci

30. června 2015 v 21:52 | Kalypsó |  Knižní recenze
Stín nociNázev: Stín noci
Podnázev: ---
Autor: Deborah Harknessová
Ilustrátor: ---
Série: Čas čarodějnic (2.)
Počet stran: 536
Vazba: Pevná s přebalem
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Knižní Klub
ISBN: 978-80-242-4163-0
Cena: 379,-

Anotace

Stín noci je druhým dílem trilogie Čas čarodějnic, kterou napsala Deborah Harknessová.Vzpomínáte si na Dianu a Matthewa a jejich minulé dobrodružství? Tak čtěte dál, protože je tady čas čarodějnic a jeho další pokračování. Stín noci odvede čtenáře do Londýna za doby vlády královny Alžběty.
Není všechno krásné a snadné a nádhera je pouze u dvora. Na Dianu s Matthewem zbyla temná londýnská zákoutí, špinavé uličky a nebezpečí na každém rohu. V Londýně musí vypátrat čarodějnici, která by snad mohla Dianě pomoci a naučit ji ovládat magii. Diana pořád zatím nezvládla své magické schopnosti a ty jsou pro ni momentálně spíš komplikací, než něčím navíc. Město se hemží špiony, na každém kroku je nutné čekat past, drába, podraz nebo zajetí.

Z pátrání po čarodějnici a po indiciích, které by je mohly zavést k tajemnému svazku číslo 782 je však vytrhne nečekané setkání. Když jim vstoupí do cesty skupina starých přátel, kteří vystupují jako mysteriózní spolek s názvem Škola noci, naskytne se jim možnost, s kterou nepočítali. Pokud využijí toho, co jim přinesla náhoda, vstoupí na záhadnou cestu, která je povede k pradávnému ostře střeženému upířímu tajemství. O něm se traduje, že má snad víc než 1500 let...

Deborah HarknessAutor

Deborah Harkness je Američanka, která vyrůstala ve Philadelphii. Vystudovala historii a tituly si odnesla z univerzity v Kalifornii, Nortwesternské univerzity a z Mount Holyoke College. Historii dává téměř do každé ze svých knih a začínala se žánry z mytologie, alchymie. Až později zjistila, že fantazie jí může přinést i úspěch a čtenost.

Moje recenze

Jde vidět, že spisovatelka se zajímá o historii, mytologii a je zde i využitá její znalost alchymie. Děj je zajímavý a plný zvratů a nepředvídatelných událostí a po celou dobu se krásně rozvíjí.

Kdybych měla více času, přečetla bych ji snad jedním dechem. Pro vás, kdo mají rádi historii a fantasy, to bude "to pravé ořechové".

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama