Eleanor Alice Burford Hibbert - Vzdorující královna

23. června 2015 v 11:04 | Kalypsó |  Knižní recenze
Vzdorující královnaNázev: Vzdorující královna
Podnázev: ---
Autor: Eleanor Alice Burford Hibbert
Ilustrátor: ---
Série: Královny Anglie
Počet stran: 386
Vazba: Vázaná s přebalem
Rok vydání: 2006
Nakladatelství: Baronet
ISBN: 80-7214-873-7
Cena:229,-


Anotace

Šťastné dětství Anny z Yorku je brzy narušeno "válkou růží" - mocenskými boji mezi Yorky a Lancastery a ambicemi jejího otce. Annina romantická povaha, kterou nezajímá ani bohatství ani moc, se ocitá tváří v tvář realitě doby, v níž přátelství a sňatky představují především obchod. Intriky se nevyhnou ani jí a stává se prostředkem svého otce k upevnění moci a bohatství. Na čas se jí začne dařit uskutečňovat své dívčí sny a přání, ale štěstí jejího rodinného krbu je přetrženo - ačkoliv po tom nikdy netoužila, stává se anglickou královnou...

Eleanor Alice Burford HibbertAutor

Eleanor Hibbertová byla britská autorka píšící pod pseudonymy Jean Plaidy, Victoria Holtová, Philippa Carrová, Eleanor Burford, Elbur Ford, Kathleen Kellow, Anne Percival a Ellalice Tate. Během svého života napsala 200 historických románů, z nichž většinu pod pseudonymem Jean Plaidy. Eleanor Hibbertová se rozhodla vystupovat pod různými jmény, především kvůli rozdílům v podstatě mezi jejími knihami.

Moje recenze

Pokud jste příznivcem historie a nepohrdnete ani anglickou historií, pak si tuto knihu rozhodně nenechejte ujít! Je čtivá, zatáhne vás do děje, objasní historické události z více pohledů, stejně tak jako mezilidské vztahy a přiblíží vám historickou dobu. Ke všemu si nic z toho nevymýšlí.

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama