Johanna Marianna Burg - Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina

1. června 2015 v 21:22 | Kalypsó |  Knižní recenze
Temné tajemství nesmrtelného Saint-GermainaNázev: Temné tajemství nesmrtelného Saint-Germaina
Podnázev: ---
Autor: Johanna Marianna Burg
Série: ---
Počet stran: 232
Vazba: Vázaná
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Petrklíč
ISBN: 978-80-7229-271-4
Cena:Od 270,-


Anotace

Spisovatelka Johanna Marianna Burg předkládá čtenářům mysticko-historický román, ve kterém nás provede neznámým světem prostřednictvím hlavních hrdinů, nesmrtelného hraběte Saint-Germaina a Jakuba Ctibora. V tomto fiktivním příběhu nahlédneme do temných dob 17. století, kde se setkáme s postavou krutého inkvizitora španělského původu Peleleho, jehož nenávist k Jakubovi a jeho dívce Johance přetrvává po staletí a táhne se jejich dalšími životy.
Osudy hlavních hrdinů plné záhad pokračují v reálném životě na zámečku poblíž Vídně, kde se nečekaně objeví krásná dívka Jeanne. Mezi ní a Saint-Germainem se zrodí velká láska, která však brzy skončí záhadným zmizením hraběte. Osud Jakuba Ctibora se na pár let spojí s osudem posledního císaře a krále rakousko-uherské monarchie Karla I. Habsburského jeho manželky císařovny Zity nejprve v exilu ve Švýcarsku, a potom na Madeiře, kde císař Karel předčasně zemře. Jakub si vezme Jeanne za manželku a prožijí spolu na zámečku u Vídně spokojený život. Jeanne spatří svou nezapomenutelnou lásku Saint-Germaina po dlouhých 51 letech na televizní obrazovce se stejným, nestárnoucím vzezřením. Saint-Germain využije této příležitosti, kdy v přímém přenosu předvádí výrobu zlata z olova, a ubezpečí překvapenou Jeanne o své nehynoucí lásce.

Autorka

Vlastním jménem Hana Bartošová, zemědělská inženýrka. Narodila se v roce 1951 v Praze. Po gymnáziu vystudovala Vysokou školu zemědělskou. Působila v různých profesích a od roku 1994 pracuje jako podnikatelka v zemědělství. Literární činností se zabývá od počátku devadesátých let. Napsala řadu humoristických povídek a několik scénářů. V posledních letech se věnuje historii rodu Habsburků. Je vdaná, má jednoho syna a trvale žije ve Lhotce u Berouna.

Moje recenze

Kniha je sice zajímavá, ale tím, jak se zde propojuje několik příběhů, občas to ve mně vyvolalo zmatek, o čem vlastně právě spisovatelka píše. Rozhodně to mohlo být lépe odděleno. Navíc se mi nelíbí ta nastrojenost. Myslím tím, jak mezi sebou postavy mluví. Myslím, že kdyby mě někdo upaloval na hranici, asi nebudu přemýšlet nad spisovným jazykem. Jinak dobrá kniha pro ty, kdo mají rádi sci-fi a historii.

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 4. června 2015 v 1:29 | Reagovat

Zvláštní, ale možná že si přečtu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama