Láska se skrývá v maličkostech

24. června 2015 v 17:23 | Kalypsó |  Deník

Už 2 a půl roku šťastně zamilovaná (vlastně zamilovaná déle, ale oficiálně 2,5 roku) a pořád nedošlo k tomu "to po čase přejde". Stále se mi rozlévá teplo po těle, když si na něj vzpomenu, létají mi motýlci v břiše, když ho vidím, prochází mnou elektrika, když mě pohladí, a stále mi jeho polibky připadají jednoduše dokonalé! A naši lásku si uvědomuju pokaždé, když se zasměje, když se na mě tak hezky zadívá, nebo když se mi svěří s věcmi, které neví nikdo kromě něj...jeho tužby, přání, radosti, ale i starosti.

Ne, to vážně nebyla citace Danielle Steelové. Prostě se mi zdá, že ta prvotní zamilovanost ze mě ještě neopadla a v nejbližší době se tomu ani tak nestane. Možná je to tím, že je to u nás trochu jinak, neboť bydlíme od sebe přes 30 km, což taky není zase tak moc, na druhou stranu autobusem to trvá hodinu a půl. Ne že bychom si neuměli na sebe najít čas, ale škola, praxe a práce nám taky do karet zrovna nehraje, a tak nebylo výjimkou, že jsme se viděli jednou za 3 týdny a přesto! Myslím, že náš vztah vydrží snad už všechno.Teď je to lepší. Jezdím do školy právě nedaleko od něj, takže abych nemusela dojíždět tak daleko domů, v podstatě bydlím u něj. A to je taky důvod, proč se vždycky tak těším do školy...vlastně na odpoledne či večery po škole. Plánujeme společné víkendy, dovolené, snažíme se být co nejvíce spolu. A zvláštní je to, že je jedno, jestli jsme spolu neustále nebo se nějaký ten týden nevidíme. Protože ať je to tak či onak, vždycky mám pocit, že nás to jen sbližuje. A to jsme si spolu tak blízko, jak jsem si nikdy nikoho k tělu nepřipustila. Teda k tělu možná, ale k duši rozhodně ne.

Láska se skládá z maličkostí. Právě z těch úsměvů, pomrkávání a popichování. Nebo když otevřete domovní dveře večer, když jdete z praxe po dvanáctce, totálně unavení a vymrzlí a on vás přivítá s hrnkem horkého čaje a večeří na talíři a tím nejsladčím polibkem na tvář a ještě se vás zeptá, jak jste se celý den měla a chce slyšet úplně všechno, co se vám přihodilo a pozorně vás poslouchá, ačkoliv se sám za ten den nadřel víc než dost. Nebo když se hezky oholí a navoní, že po něm potom šílíte každou buňkou svého těla. Nebo vás přikryje, když je vám zima, půjčí vám svoji mikinu a při hororu vás obejme, abyste se tolik nebála a v noci, když se probudíte z noční můry se slzami, tak vás utěší...

Žena nepotřebuje drahé a luxusní dárky. Potřebuje ale muže, který jí je přítelem, oporou a dokáže ji vyslechnout a ocenit. Řekne jí, že je jeho princezna, že je pro něj krásná taková, jaká je, a že ji má rád. Ví, kdy si do vás může rýpnout, a kdy by bylo dobré se k vám raději nepřibližovat. Ví, že potřebujete pohladit a povzbudit, když vám není hej.

A přesně takového Muže s velkým eM mám já a jsem za něj moc ráda a jsem šťastná, že mám někoho takového, jako je ON.

A ještě jedna věc (a zdaleka ne poslední, ale z těch nejdůležitějších). Nenechávat to jen na něm, ale snažit se i sama a oplácet mu všechnu tu lásku stejnou měrou. Protože i muži potřebují být hýčkáni...

Ještě přidávám odkaz a pár obrázků, kde je přesně vyobrazeno, co jsem tím vlastně chtěla říct...

...láska se skládá z maličkostí.

Love Is

Love Is

Love Is

Love Is

Love Is

Love Is

Love Is

Love Is

Love Is

Zdroj a zároveň zbytek obrázků zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 25. června 2015 v 10:54 | Reagovat

Moc hezky si to napsala, láska opravdu spočívá v maličkostech, které si ani zpočátku neuvědomujeme a to že jste od sebe vzdálení má také blahodárný vliv, můžete se na sebe těšit a radovat se z těch maličkostí, které se nikdy neomrzí... žít s někým trvale a sdílet s ním život minutu po minutě, hodinu po hodině a den po dni a tak stále dokola, je mnohem těžší, např. ve chvílích kdy ten druhý není ve formě, nebo je protivný a unavený... je dost náročné a prověří to hloubku vztahu a citů, protože maličkosti zevšední a musí se láska vyloženě pěstovat, aby nezašla na úbytě a nepohltil ji stereotyp a nuda, to jsou známí zabijáci lásky a  kteří často jsou spouštěčem i nevěry, nebo přímo rozchodů...

2 Michaela Michaela | Web | 25. června 2015 v 11:24 | Reagovat

Tak to je krásný, moc ti to přeju. :)
Tohle všechno jsem si ale říkala taky, jak je všechno super, jak jsme zamilovaní a šťastní. A pak jsem zjistila, že mě podvádí.. Bohužel nikdy není všechno, jak se zdá.. Ale doufám, že u tebe je to jiné, opravdu všechno upřímné a opravdové. :)
Napsala jsi to krásně! A máš pravdu, ženy nepotřebují drahé dary. Teda některé ženy. A já mezi ně patřím. Nikdy jsem si na drahé dárky nepotrpěla, mnohem radši jsem byla, když byl prostě jen se mnou, objímal mě a třeba přinesl kytičku. :)) A ano, dále souhlasím s těma maličkostma. O tom to celé je!! :))
A obrázky krásné, nádherné, úžasné!

3 Háčko Háčko | Web | 25. června 2015 v 13:19 | Reagovat

Krásny článok, pekne napísané, a obrázky sú taktiež milé :)

4 Belluška Belluška | Web | 25. června 2015 v 14:04 | Reagovat

Ty maličkosti můžu potvrdit. Jsem s přítelem dva roky a bohužel jsme od sebe cca více než 1000 kilometrů :D Ale vídáme se jakkoliv to jde. A jedna z maličkostí, co mě vždy potěší je, když ve schránce najdu obálku pro mě a v obálce je jen takový pěkný přáníčko nebo pohled s krátkým vzkazem. Opravdu moc romantické. Ale jsou i jiné maličkosti, když jsme spolu, tak rádi chodíváme na procházky a povídáme si o čemkoliv a pak to dokončíme krásnou kavárnou nebo cukrárnou a koupíme si nějaký malý zákusek nebo zmrzlinu. Tím si ještě vylepšíme den :)

5 Ježurka Ježurka | Web | 25. června 2015 v 16:55 | Reagovat

Víš, že jsi mne dojala? A hodně. Moc ti tu velkou lásku přeji a je správné, že nejen dostáváš, ale i dáváš. To je krásné. Můj nejmladší vnuk - je mu 18 let má už 3 a půl roku slečnu - spolužačku. Jsou spolu denně nejen ve škole, ale i doma ať tam či tam. Je to krásné a taky jim moc přeji, aby jim to vydrželo nejlépe napořád.

6 Shin Shin | Web | 25. června 2015 v 17:07 | Reagovat

Je pěkné,když první zamilovanost přetrvává roky :)

7 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 29. června 2015 v 15:11 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, láska se skládá z maličkostí. Moc ti ji přeju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama