Otto Penzler - Z upířích archivů (Kniha II.)

24. června 2015 v 16:30 | Kalypsó |  Knižní recenze
Z upířích archívů II.Název: Z upířích archivů
Podnázev: Kniha II.
Autor: Otto Penzler
Ilustrátor: ???
Série: ---
Počet stran: 768
Vazba: Vázaná
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Plejáda
ISBN: 978-80-87374-63-4
Cena: 399,-


Anotace

Vynikající sbírka povídek na upírské téma od autorů, jakými jsou Bram Stoker, Stephen King, Clive Barker, H.P. Lovercraft a mnoho dalších.

Otto PenzlerAutor

Otto Penzler (narozen 8. 7. 1942) je vydavatelem beletrie, zejména detektivní fikce, a majitelem nakladatelství a knuhkupectví The Mysterious Bookshop v New Yorku, které je jedním z nejstarších a největších specializovaných knihkupectví v USA. Žije v New Yorku.

Penzler se kromě vydávání knih věnoval také psaní, napsal například kapesního průvodce světem filmu nazvaného 101 Greatest Movies of Mystery and Suspense (2000) a několik let přispíval do týdeníku New York Sun, kde působil jako autor populárního sloupku The Crime Scene. Spolupracoval s mnoha vynikajícími autory, včetně Elmore Leonarda, nelsona DeMille, Joyce Carol Oatesové, Sue Fraftonové, Marry Higgins Clarkové, Roberta Craise, Michaela Conellyho, Jamese Lee Burkea a Thomase H. Cooka.

8. dubna 2010 aukční síň Swan Falleries úspěšně vydražila Penzlerovu sbírku britské špionážní a detektivní fikce, zahrnujíí část Penzlerovy soukromé knihovny s díly známých autorů jako Erika Amblera, Iana Fleminga, Grahama Greena a dalších. "Britské špionážní romány se řadí k největším dílům detektivního žánru," píe Penzler v úvodu katalogu z aukce, která se podle něj jako první kompexně věnuje tomuto důležitému typu literatury.

Moje recenze

Kniha rozhodně splnila mé očekávání. Nejednalo se o žádné románky typu Twillight, ale popisovaly upíry tak, jak se o nich v naší historii pojednávalo. Každá povídka byla jednečná. Osobně jsem byla nadšená, že autor nezapomněl ani na povídku od Edgara Allana Poea, neboť je to jeden z mých nejoblíbenějších autorů hororů.

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama