Vráťa Ebr - Kniha skoro všech blbostí

3. června 2015 v 16:37 | Kalypsó |  Knižní recenze
Kniha skoro všech blbostíNázev: Kniha skoro všech blbostí
Podnázev: ---
Autor: Vráťa Ebr
Ilustrátor: Luboš Drastil
Série: ---
Počet stran: 150
Vazba: Vázaná, pevná s přebalem
Rok vydání: 2009
Nakladatelství: Petrklíč
ISBN: 978-80-7229-215-8
Cena: od 128,-


Anotace

KNIHA skoro všech blbostí, kterých se dopouštíme či oni dopouští, patří k nezvyklé sbírce českého folkloru, namíchaných z pomíjivých nesmyslů složených z drobných zákazů, nařízení, pokynů, výhružek... Ach, ti dobří obrozenci, kteří před sebou měli tolik vznešených úkolů, než aby se zabývali něčím takovým pomíjivým jako jsou nelogické, ale vážně se tvářící různá písemná sdělení, úřední vyhlášky, soudní žaloby, sousedské omluvy a jiné neuvěřitelné nesmysly vyexpedované na samotný okraj literatury. Tyto krásné blbosti tvoří i nechtěný humor, který nám dodává pokorný úsměv nad všemi těmi nesmyslnými vzkazy, návody, bláboly a nadávkami... Toto dílko ze života našeho lidu zaznamenaného v obchodech, úřadech, redakcích a na dalších místech vybral a uspořádal Vráťa Ebr, dříve knihkupec, dnes moderátor. Pravý lesk této knize dodal svými obrázky LUBOŠ DRASTIL, kreslíř a ilustrátor.

Autor

Vráťa Ebr je jedním z našich nejznámějších knihkupců. Až do roku 1992 vedl Arbesovo knihkupectví na Smíchově, kterému se říkalo U Ebra a ve kterém bylo možné sehnat ty nejzajímavější knihy. Jeho dětství bylo velmi dramatické. Do svých tří let neměl jméno a první slova řekl až ve čtyřech letech. Narodil se totiž ve vězení.

Moje recenze

Kniha mě hodně zaujala. Je perfektní, když si chcete zvednout náladu, zasmát se, pobavit sebe i okolí a pokud chcete vědět, že nejste až tak největšími tupci, protože díky této knize pochopíte, že konkurence je skutečně veliká. Za mě velká jednička s hvězdičkou!

Úryvek

---
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama