Říjen 2015

Halloween vs. Dušičky

31. října 2015 v 22:48 | Kalypsó |  Deník
Nevím, jak jste na tom vy, mí milí čtenáři, ale mě osobně každý rok dokáže naštvat, jak někteří lidé okolo haní Halloween jakožto "americký svátek" a že raději máme dodržovat české tradice a zapálit svíčku svým babičkám apod. Tady opět vidíme, že lidská hloupost nemá mezí a stále vás lidé přesvědčují o něčem, o čem neví vůbec nic. Dovolte mi prosím vše (jen v rychlosti) uvést na pravou míru.

Je pravdou, že oba svátky jsou si podobné a úzce spolu souvisí, ale zároveň jsou odlišné. Oba svátky se už nějaké to století slaví a taktéž oba pocházejí od Keltů. Jaký je v nich tedy rozdíl?

Halloween (Svátek Všech Svatých) se slaví v noci z 31. října na 1. listopadu a vznikl v Irsku. Keltové věřili, že právě v tuto nocse duše mrtvých vracejí domů a proto jim svítili na cestu lucernami či vatrami (dnes svíčky ve vyřezaných dýních a lampiony). Tento svátek je však v zásadě proti katolické víře!

Naopak tomu Dušičky (Svátek Zesnulých, či Svátek všech Věrných Zesnulých) připadá až na 2. listopadu, kdy se zapalují taktéž svíčky, ale z toho důvodu, že vzpomínáme na zesnulé a jejich duše v očistci.

Stále si myslíte, že jeden svátek může vytlačit druhý? Já miluju oba svátky. Vyřežeme si dýni, se sestřičkou si uděláme malinkou party ve strašidelném duchu a 2. listopadu jdeme po setmění na hřbitov zavzpomínat na naše blízké a vyjádřit jim svou úctu. Nevidím tedy důvod, proč jeden či druhý svátek kritizovat, když spočívají v odlišných věcech, jinak se slaví a taky se odehrávají v jiných termínech. :)

A tady naše malá provokace...;)


Michal Tesáček - Kniha rozkoše a hrůzy

24. října 2015 v 14:38 | Kalypsó |  Knižní recenze
Název: Kniha rozkoše a hrůzy
Podnázev: ---
Autor: Michal Tesáček
Ilustrátor: ----
Série: ---
Žánr: Povídky/sci-fi, erotický
Počet stran: 184
Vazba: Pevná s přebalem
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Plejáda
ISBN: 978-80-7463-006-3
Cena: 279,-

Ewa Farná - Boky jako skříň

23. října 2015 v 11:59 | Kalypsó |  Hudba
Bohužel jsem už nikde nenašla žádný oficiální videoklip, všechno, co na youtube bylo, je už smazáno a je to vážně škoda, protože ten klip k tomu byl prostě perfektní! Tak tedy alespoň píseň s textem ;)


Tak co? Taky zastáváte názor, že ženský má být kus? ;)

Jak to se mnou vlastně vypadá

19. října 2015 v 23:00 | Kalypsó |  Deník
Tak se vám jdu zase po 14-ti dnech ozvat. Alespoň pro to, abyste věděli, že pořád žiju - přežívám - žiju. :) Času mám stále akutní nedostatek, nicméně jsem si přestala stěžovat a raději teda místo toho vážně makám. Konečně! Tento týden máme zápočtový, to nám to zase uteklo! Připadne mi, že krom interny, psychiatrie a psychologie (a možná diabetologie) jsem se za tento semestr v ničem moc nenaučila. A to není zrovna povzbuzující fakt. :D Ale praxe klepe na dveře a na ní si všechny myšlenky utřídím a třeba mi sem tam bleskne: "Joo...o tom jsem něco slyšela!" :D

No dobře, tak zlé to se mnou není, ale že bych byla nějak zvlášť našprtaná, to se říct nedá. Není nad endokrinologii. Úspěšnost testu 95% a to mi stačily 2 večery. S hematologií to ještě jde, ale v alergiích jsem celkem mimo mísu. Paradoxně mi dělala největší problém i v patologii. Proč musí být imunitní reakce tak složité? A hlavně! Proč jich je tolik typů? :D

Mít tak více času...

5. října 2015 v 8:56 | Kalypsó |  Deník
Ne, není to žádný negativistický článek. :D Ale je fakt, že času mám o dost méně, než jsem očekávala, a tím trpí úplně všechno včetně mého blogu. Ve škole je toho na pos**ní. Na štěstí jsem už všechny semestrální práce odevzdala, takže teď čekám jen na ortely jednotlivých vyučujících. S tím, jak si někteří ještě opravují předměty z loňska a nemají udělané vůbec nic, tak jsem na tom vlastně ještě hodně dobře. :)

V pátek jsem měla taky první schůzku s vedoucím mé bakalářky a je to strašně moc milý pán a jsem nadšená, že jsem si vybrala tak dobře, protože mě ujistil, že to všechno spolu zvládneme a navíc je to psycholog, takže když se z toho začnu hroutit, tak budu mít třeba i odbornou pomoc. :D

B.U. Candy Love - deodorant & Toaletka

4. října 2015 v 13:42 | Kalypsó |  Kosmetika - recenze
K Vánocům (to už je hodně dlouho) jsem dostala opět toaletku a deodorant z řady B.U., neboť ji mám strašně moc ráda! A světe div se...oboje jsem vypotřebovala až asi před týdnem. :)

Co vůně slibuje?

Hlava: jahoda
Srdce: fialka, jasmín
Základ: vanilka, pralinky, santalové dřevo
B.U. Candy Love je sladká dívčí vůně. Parfém se otevírá akordy neodolatelné a šťavnaté sladké jahody. V srdci se rozvíjejí tóny modré chrpy a něžného jasmínu. V základu vás překvapí sladké a lahodné pralinky s vanilkou a pižmem. Neváhejte a vyzkoušejte elegantní kombinaci květinových, ovocných a dřevitých tónů, která vás učiní mile sladkou a neodolatelnou.

Londa Color #45

3. října 2015 v 16:38 | Kalypsó |  Kosmetika - recenze
Londa Color Blend Nr. 45 #3 by NikiNikeMinulý týden jsem se už vážně musela nabarvit, neboť ty odrosty byly už nehorázné. Ale koho to má pořád bavit? Já bych se mohla barvit každých 14 dní, protože mi vlasy rostou neskutečně rychle! Tentokrát jsem vyzkoušel barvu Londa. A jak jsem s ní spokojená?

Co barva slibuje?

Hledáte barvu plnou života? Technologie Color Blend barev Londa kombinuje syté pigmentové odstíny. Jejich vzájemným působením se vytváří vícetónová barva, která se k vám dokonale hodí. S naším exkluzivním systémem můžete svoji vícetonovou barvu udržet uvnitř vlasů a překrýt svoje šediny až na 8 týdnů.

Moje recenze


Spotřebováno + Přírůstky - září 2015

2. října 2015 v 16:46 | Kalypsó |  Měsíčníky

Spotřebováno


Niveu mám celkově ráda a ani šampon long repair nezklamal. Krásně voní a opravdu mám po něm vlasy hezčí.