Listopad 2015

Advent

27. listopadu 2015 v 22:43 | Kalypsó |  Deník
Včera se u nás v Kroměříži už rozsvítil Vánoční stromeček. :)


Praxe na očním oddělení

20. listopadu 2015 v 23:01 | Kalypsó |  Deník
Tak se opět po 14-ti dnech ozývám z praxe, tentokrát jsem ji plnila na očním oddělení. Po té JIPkové praxi to byl celkem šok, byla jsem zvyklá, že se musí makat a to pořád a první den na očním byla celkem pohodička, ale v průběhu toho jsem zjistila, že zdání klame a nevěřili byste, kolik práce na takovém maličkém oddělení může být.

Předem musím říct, že i když jsem byla před nástupem na toto oddělení trochu skeptická, že zrovna tady mě nemůže nic překvapit a rozházet a že se toho asi nic moc nového nenaučím, ale v rámci speciálního celku, musím absolvovat praxi i na takových odděleních, byla jsem velmi mile překvapena, protože i toto oddělení mě naučilo spoustu věcí, a teď si říkám, že jsem udělala dobře.

Samozřejmě že takové speciální oddělení má i svoji specifickou práci, kterou jsem doteď znala jen z pohledu pacienta, ale nikdy jsem se nezabývala tím, co to znamená pro sestru, což je nejspíš chyba. Tak jsem se například musela naučit ovládat nové přístroje a takové věci, jako změření nitroočního tlaku, keratorefrakce čočky (tedy dioptrie) a nebo perimetru (prostorového vidění) se pro mě stal rutinou, a když to přeženu, mohla bych je ovládat i se zavřenýma očima.


Lépe to napsat nešlo :)

12. listopadu 2015 v 21:58 | Kalypsó |  Deník
Tento mail mi došel v úterý, kdy jsme měli s přítelem 3. výročí. :)

Dobrý večer slečno,
dnešní den je pro mě obzvlášt výjimečný. :) A to právě v tom, že touhle dobou před třemi lety jsem potkal někoho, na kom mi nejenom záleží, ale někoho, kdo mi změnil svět a otevřel oči. Díky tobě je můj život smysluplnější a díky tobě mě život zase baví. :) Mám spoustu temných stránek, šedých myšek a těch kostlivců ve skříni. :D Ale s tvou pomocí nic nemusí být černé, jak se zdá.........něco už je ve mně zkrátka vrozené a v tom se nejspíš nezměním, ale pořád zbývá většina věcí, na které se dá pracovat a především až budem bydlet spolu, sám věřím v to, že dokážu být lepším člověkem...ale hlavně....tisíckrát lepším partnerem, než jsem byl doposud. Já vím, že pořád jenom slibuju, ale potřebuji s tebou žít, aby můj život nabral nějaký směr. A jsem odhodlaný ti dokázat, že jsem ten pravý. Nikdy jsem nemiloval víc, od zítřka už si budem moci říct.... už to spolu táhnem 3+. :D Ale já mám pocit...jako bych byl stále puberťák. Jsem zamilovaný! A možná jsem zamilovaný s každým rokem víc...takže si mě nepřej v důchodu!:D Jen chci říct, je mi skutečnou ctí, že mám po svém boku holku jako ty. Miluju tě! Jsi a vždycky budeš moje roztomilá jednička :-* Hezké výročí, Nikolko :)

Lak na nehty - Flormar Supershine

8. listopadu 2015 v 13:46 | Kalypsó |  Kosmetika - recenze
Tento lak mám doma už hodně dlouho, ale teprve před pár týdny jsem ho poprvé vyzkoušela. Tak ho Vám jdu také představit. ;)

Moje recenze

Cena se v obchodech pohybuje od 60 do 90,-, což není zrovna málo, ale na oficiálních stránkách Flormar ho mají za 29,-. Otázkou je, na kolik vás vyjde poštovné.

Sehnat tento lak taky není vůbec jednoduché, neboť je prodávají jen v kioscích Flormar, Teco MY a Douglas.

Existuje široká škála barev těchto laků, takže si vybere opravdu každý.

Lak má 10 ml, takže vydrží poměrně dlouho. Může se na první pohled zdát, že je hodně tekutý, ale právě i díky tomu se s ním perfektně pracuje a v podstatě krásně zalije celý nehet, takže i přes malý štěteček jsem s jeho aplikací hodně spokojená.

Interní JIP

6. listopadu 2015 v 20:30 | Kalypsó |  Deník
Od 26. října do včerejška se má praxe odehrávala na interní jednotce intenzivní péče. Musím se přiznat, že jsem z toho měla celkem strach. Přece jen intenzivní péče je o level výš než standartní oddělení. Ale jak se ukázalo hned první den, nemusela jsem se vůbec čeho bát.

Nejčastěji jsme zde měli pacienty s akutním infarktem myokardu (ale i s ostatními typy infarktů), po CMP (mrtvice), s embolií, srdečními arytmiemi, selháváním jater či ledvin apod. Také jsme tu měli na pár hodin na pozorování pacienty na plánovanou kardioverzi a kolonoskopii.

Upřímně jsem hodně nadšená a dokonce mě i mrzelo, že na tomto oddělení už končím, protože jsem zde viděla, zažila a hlavně se naučila spoustu zajímavých a užitečných věcí. Viděla jsem např. právě ty kardioverze, zavedení centrálního žilního katetru, tracheostomie, bronchoskopii a např. jícnové echo.

Spotřebováno + Přírůstky - říjen 2015

1. listopadu 2015 v 13:47 | Kalypsó |  Měsíčníky

Spotřebováno


Taky se vám stává, že si škudlíte jednu řasenku, která je skoro vyschlá a naráz jich máte hned několik? :D Tak už jsem si mohla dovolit vyřadit řasenku od miss sporty Lash Millionaire, kterou jsem milovala. Řasenky od miss sporty všeobecně jsou dokonalé a tahle nebyla výjimkou. Recenzi na ni naleznete zde.

Taky jsem se definitivně rozloučila s mým odlakovačem na nehty ebelin, byl z dm, nestál moc peněz, bylo ho 200 ml a krásně odlakovával, takže mi vydržel hodně dlouho. A měl celkem příjemnou vůni. A samozřejmě došel, když ho člověk nejvíc potřeboval. :D

Po hodně dlouhé době jsem se musela rozloučit i s rapid action cream od oriflamu, v téhle recenzi jsem jej vychválila dostatečně.