Prosinec 2015

Veselé Vánoce!

24. prosince 2015 v 11:43 | Kalypsó |  Deník
Přeji Vám všem krásné a šťastné Vánoce plné klidu a pohody nejlépe s lidmi, které milujete. :)


Vánoce, Vánoce přicházejí...

23. prosince 2015 v 23:54 | Kalypsó |  Deník
Je pravda, že jsem teď měla trochu náročnější období, takže ty svátky beru všema deseti. Po praxi totiž začal zápočtový týden a mně nezbývalo, než se učit. Měla jsem dohromady 4 zápočty 4 dny po sobě...z toho ten jeden bylo takové "krásné" Vánoční překvapení od paní doktorky z Diabetologie, nicméně si myslím, že tak hloupá nejsem a mám to. :D

A takhle se učím...


Nějaké to posilnění je také třeba :D


Jediné, co doteď vím, je, že Geriatrii mám za A. Ale nic by jim neudělalo tam dát další výsledky...no jo... -_- Vánoce se nám kvapem blíží a já dostala první dárečky a ten nejkrásnější je, že už mám jistotu, že ihned po státnicích 1. července nastupuji u nás v nemocnici jako sestra. Takže nemusím nic řešit a jsem moc šťastná! Navíc na oddělení, které mám opravdu ráda, no není to super? Komu někdo jen tak na praxi nabídne sám místo? :D Jsem za to moc šťastná!

Praxe na rehabilitaci

11. prosince 2015 v 13:20 | Kalypsó |  Deník

Svou 7-týdenní praxi jsem zakončila 3 týdny na oddělení rehabilitace. V podstatě jsem netušila, co mě čeká, protože sestra se na takovém oddělení neuplatní, pracují zde výhradně fyzioterapueti, ale musím říct, že i tato praxe mi dala mnoho zkušeností.

Všechen personál byl velice milý a snažili se mi vysvětlit toho co nejvíce. Chodili jsme spolu také na jiná oddělení naší nemocnice, abychom s pacienty pocvičili, rozcvičili (např. po úrazech a operacích) a nebo jsme dělali i dechovou rehabilitaci. Proto jsem se podívala na Interní JIP, internu, plicní oddělení, ortopedii, chirurgii či ARO. Viděla jsem také jak funguje ambulance a cvičení pro maminky, jak dobř zacházet s miminkem.

Co pro mě bylo nejvýznamnější? Naučila jsem se, jak opravdu dobře a efektivně manipulovat s pacientem, zvlášť když je omezený v pohybu či úplně nepohyblivý, taky jak pacientovi pomoct při prvním vstávání z lůžka po operaci, jak je naučit správně chodit o berlích (a to hlavně po schodech) apod.

Asi mě už i mrzí, že praxe skončila. Tentokrát jsem si ji užila na všech odděleních a jsem z toho nadšená! :)

Krásná Vánoční reklama

8. prosince 2015 v 17:24 | Kalypsó |  Deník

Už je to 14 dní, co se s Vánočními reklamami opět roztrhnul pytel. Musím říct, že Vánoce jsou ty nejkrásnější svátky a mám je moc ráda a jejich atmosféru nasávám plnými doušky. Viděli jste však tuto německou reklamu? Co na ni říkáte?

Tato reklama prý dojala a rozbrečela svět. Tedy nevím, jak vás, ale mě rozplakala několikrát! Já se na ni prostě bez balení kapesníků ani nemůžu dívat. A to mě teda rozpláče málo co!

Nicméně v těch pár sekundách je obsaženo tolik pravdy, že to ani není možné! Přála bych si, aby ji vidělo co nejvíce lidí, aby si uvědomili, že život není jen o práci apod. A není špatné být celá rodina pohromadě aspoň na ty svátky. :)

My to teda dodržujeme a na Vánoce se všichni sjedou k nám. :) Bohužel letos u nás babička s dědou nebudou, protože děda jde ve čtvrtek na operaci, navíc nemá po několika chemoterapiích a ozařování skoro žádnou imunitu, takže budou doma a užívat svátky ve dvou, nicméně to bude poprvé po několika letech a už teď vím, že se mi po nich bude moc stýskat. Ale v této situaci to ani jinak řešit bohužel nejde. Ale určitě se za nimi pojedeme podívat co nejdříve. :)

A jak to máte vy?

Ellie - Vlhčené kosmetické polštářky

6. prosince 2015 v 10:53 | Kalypsó |  Kosmetika - recenze
Už před nějakou dobou jsem objevila tyto odličovací polštářky a jsem z nich nadšená, takže vás jdu s nimi seznámit. ;)

Co slibují?

Jemné polštářky na odstranění očního make-upu. Polštářky ze 100% bavlny obsahující výtažky z Aloe Vera, mají čistící a zvláčňující účinky. Vyživují oční řasy a obočí.

Moje recenze

V této jedné krabičce je 50 ks tamponků. Řeknete si: "To není moc...", ale mně stačí jeden tamponek na odlíčení celé pleti, maximálně 2 na dočištění. Jsou tolik napuštěné, že zvládnou krásně odstranit jakkoliv důkladný make-up.

Spotřebováno + Přírůstky - listopad 2015

5. prosince 2015 v 12:18 | Kalypsó |  Měsíčníky

Spotřebováno


1. Avon naturals - Maska na vlasy Herbal Hair Care - Na tuto masku jsem zveřejnila recenzi už tady. Budu se nejspíš opakovat, ale je prostě úžasná! Nejenže krásně voní, ale mým vlasům hodně pomohla. Po polámaných a vysušených vlasech ani památky. Můžu jen doporučit!

2. adidas for woman fresh - Musím říct, že v práci se opravdu zapotím, a tak jak mám raději antiperspiranty ve sprejích, tak adidas ve formě "kuličky" je něco! Nádherně voní a to i po celém dni v práci, neštípe, v podpaží nezanechává žádný nepořádek a nenechává skvrny na oblečení!