Leden 2016

Poslední "prázdniny"

29. ledna 2016 v 22:32 | Kalypsó |  Deník
Ahojte vespolek! :)

S radostí oznamuji, že dnes jsem udělala poslední zkoušku, takže mi zbývá týden volna do dalšího semestru. Sice jsem už nadávala, že jsem se měla učit přes Vánoce, jít na dřívější termíny a mít teď toho volna víc, ale na druhou stranu kdy jindy se rodina sejde všechna pohromadě než právě o Vánocích a připravit se o to díky tomu, že ležím ve skriptech? Děkuji, nechci.

Nakonec jsem ráda i za ten týden, kdy si dám úplný oraz a nebudu řešit vůbec nic! Zítra dopoledne si dám do pořádku pokoj, pouklízím konečně všechna ta skripta, encyklopedie, knihy a výpisky, a lepící papírky s poznámkami, které se tu povalují otevřené na nejrůznějších tělních systémech, abych mohla příští týden začít od znovu s čistým štítem.

PRAVIDLA BLOGU

24. ledna 2016 v 22:48 | Kalypsó
Vítejte na mém blogu. Předpokládám, že jsme většinou kultivovaní lidé a umíme se slušně chovat.
Ale jen pro jistotu uvedu pár pravidel tohoto blogu a byla bych ráda za jejich dodržení

1. Ptej se mě na co chceš, klidně mi pošli návrhy na články
2. Komentuj a nestyď se za svůj názor
3. Pokud máš na danou věc zcela jiný názor, neboj se ho napsat, ale slušně a bez urážek!
4. Navzájem se neurážíme a neoslovujeme se nevhodně
5. Neříkáme nikomu, aby svůj názor "raději neříkal" a podobně !!!
6. Respektujme se a chovejme se k sobě jako civilizovaní dospělí lidé
7. Pokud se ti tu nelíbí, nahoře vpravo je křížek
8. Za urážlivé a vulgární komentáře blokuju!
9. Vyvarujte se nepatřičného oslovování

Člověk není špatný nebo dobrý - vždy je obojí

22. ledna 2016 v 23:27 | Kalypsó |  Deník
Už několikrát jsem měla chuť smazat blog, za téměř roční existenci tohoto blogu mám tu chuť poprvé právě dnes. Nic mazat samozřejmě nebudu...ani komentáře, ani články, ani blog. Jen chci říct, že lidé prostě pomluví, co můžou, a pokud máte jiný názor než oni, jste ten nejhorší.

Většinou se komentující rozdělí na 2 skupiny + 1 podskupina, která nemá názor žádný. No a potom ty 2 protichůdné skupiny hážou vinu a špínu na sebe navzájem a také se navzájem uráží a obviňují. A autor je potom celý nesvůj, i když diskuzi čekal a chtěl ji vlastně vyvolat, ale chtěl slyšet prostě různé slušné názory.

Potom si uvědomíte, že ti, co argumentují proti vám, vlastně nejsou zlí a vy vlastně nejste tak dobří, všichni máme od každého něco a všichni máme SVOJI pravdu.

Bertrice Small - Zakázané radosti

20. ledna 2016 v 18:33 | Kalypsó |  Knižní recenze
Název: Zakázané radosti
Podnázev: ---
Autor: Bertrice Small
Ilustrátor: ---
Série: Kanál (2.)
Žánr: Erotický román
Počet stran: 250
Vazba: Vázaná s přebalem
Rok vydání: 2013 (1. - 2006)
Nakladatelství: Baronet
ISBN: 978-80-7384-758-6
Cena: 249,-

Těším se do školy!

18. ledna 2016 v 16:53 | Kalypsó |  Deník
Tuto větu byste od studentky asi nečekali. Ale od té doby, co chodím na vysokou, tak to tak prostě mám. A důvod? Ten je velice jednoduchý. Protože jsem začala shánět byt celkem pozdě, koleje jsou předražené a dojíždění by se mi moc nevyplatilo, tak si přes školu bydlím u svého R. Takže lépe řečeno, ne že bych byla tak hrr do školy, ale spíše se těším na něj. Samozřejmě se vídáme u jindy, ale jelikož bydlíme od sebe hodinu a půl cesty, tak to řešíme společnými víkendy a někteří snad pochopí, že ne každý víkend můžu být někde v tahu apod. Mám taky svoje povinnosti.

Je pravda, že od začátku ledna jsme se neviděli (když nepočítám videohovory přes skype), a tak mi už moc chybí. Zkouškové je peklo a mám toho jak když nas***, takže ani nemůžu ztrácet čas tím, že bych strávila den, dva s ním. Poslední zkoušku mám 29. 1. a to jsme se domlouvali, že teda na víkend budu u něj, ale bratránek má narozeniny a bylo by hloupé nepřijít mu oslavu, když má první kulaté. Tak si počkám na ten vymodlený 8. únor, kdy začne škola.

Nový kabátek blogu

17. ledna 2016 v 23:57 | Kalypsó |  Deník
Po necelém roce jsem si řekla, že by bylo celkem fajn blogu změnit kabátek. Je pravda, že předchozí barvy už se mi nelíbily a nepasovaly mi k sobě, tentokrát jsem zvolila trochu něco jiného. Líbí se vám? :)


Barvy roku 2016

16. ledna 2016 v 21:08 | Kalypsó
Svět módy již netrpělivě očekával, která barvou se stanou TOU barvou roku 2016. Společnost Pantone tentokrát vybrala poprvé za celou historii rovnou 2 barvy! A těmi jsou:

Rose Quartz - Růžový křemen

&

Serenity - Pokoj, vyrovnanostKam ten svět spěje??!

13. ledna 2016 v 12:23 | Kalypsó |  Deník

Jsem přímo zděšená, kam náš svět jde. Musela bych být sprostá, abych se vyjádřila doslovně. A o co jde? Přesně tak Mutti Angela Merkel a její "Syřánčata".

Díky Bohu je nás stále víc, co prozíráme, jací "uprchlíci" jsou. Ano, "uprchlíci" v závorkách. Ženy a děti totiž skoro nevidíme. Jsou to samí mladí "muži" (rozuměj zvířata), kteří nechali své rodiny v zemi, kde řádí válka, ženy a děti jsou tam o hladu a živí se listím ze stromů, vývary z koček a potkanů, abych nějak přežili. A ti, kteří je měli bránit a ochraňovat, si sem dojeli ve značkových hadrech s nejnovějšími Iphony a tablety a stěžují si, že tu jídlo není dost dobré a navíc znásilňují a ponižují naše ženy!

Jsem ráda a na druhou stranu jsem i zděšená, že, aby většině lidem cvaklo, co je to za zrůdy, musely se nejprve stát ta zvěrstva o Silvestru. Chtěla bych vidět jediného sluníčkáře nebo člověka, který se jich neustále zastává, co by dělal, kdyby mezi ty napadené ženy patřily jejich dcery a ženy. Ano, ještě by uprchlíkům snad poděkovali.

Spotřebováno + Přírůstky - prosinec 2015

4. ledna 2016 v 16:45 | Kalypsó |  Měsíčníky
Včera jsem v tomto článku vychvalovala, kolik jsem na Vánoce dostala dárečků, a zároveň jsem Vám slíbila, že dneska ukážu ten arsenál kosmetiky a šperků. A je to tu! :)

Spotřebováno


Tradičně jsem zase toho moc nevypatlala, ale když máte tolik přípravků a střídáte je, tak je to super. ;)

1. Ellie vlhčené kosmetické polštářky - psala jsem na ně recenzi už zde, můžete vidět, že jsem s nimi byla opravdu spokojená. Jsou levné, dobře napuštěné a smyje i ten nejlepší make-up.

2. Adidas for woman protect - už jsem se zmiňovala, jak moc mám ráda značku adidas, ať už se to vztahuje na parfémy, ale i sprchové gely? Z tohoto jsem byla nadšená! Jako vždy krásná svěží vůně!

Co bylo pod stromečkem?

3. ledna 2016 v 15:17 | Kalypsó |  Deník
Musím říct, že letos jsem dostala enormní množství kosmetiky a šperků. Kdybyste viděli teď moje malé království, tak se vám protočí panenky. :D To Vám představím ale až při zítřejším zúčtování. Teď se podíváme na ten zbytek věcí. :)

Toho méďoška jsem dostala od kamarádky pro štěstí. :) Z plyšáků jsem sice vyrostla už dávno, ale nezamilujte si ho! :D A tak mi teď sedí na nočním stolku a dává na mě pozor. A taky to dřívko (ono to jde na fotce špatně vidět), je tam červeně srdíčko a nápis "x mas".

Co mi v žádném případě nesmí chybět? Samozřejmě diář pro rok 2016! Musím se přiznat, že bez diáře jsem jako bez ruky. :( A tento fialový se mi moc líbí! :33