Duben 2016

Rehabilitace - lůžková část

24. dubna 2016 v 16:08 | Kalypsó |  Deník
Posledních 14 dní jsem absolvovala praxi na rehabilitaci, ale tentokrát na lůžkové části. Skladba pacientů byla podobná - většinou pacienti po kloubních náhradách kyčlí a kolen, po CMP (= mrtvice) apod.

Musím říct, že se mi zde hodně líbilo, ačkoliv na práci fyzioterapeutů jsem se moc nepodívala, protože jsem dělala vesměs sesterské věci. Nicméně praxe to byla suprová. Krásné prostředí, milý personál a navíc zde pacienti nejsou celý denv pyžamech, ale prostě v domácím oblečení (i kvůli cvičení, které se tu prování 2x denně.)

Ranhojič

18. dubna 2016 v 18:15 | Kalypsó |  Filmy
posterVčera jsem si řekla, že si podělší době odpočinu u nějakého hezkého filmu a musím říct, že tentokrát jsem se trefila výborně! Jdu Vám představit film, který mě zaujal a i přes svou délku mě nechal po celou dobu ve střehu.

Je to německý film "Ranhojič" od režiséra Philippa Stölzla natočený roku 2013. Trvá sice 155 minut, ale jak jsem již na začátku uvedla, zírala sem na něj celou dobu!

Oficiální text: Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník.

Vepřové maso se šťávou

17. dubna 2016 v 14:46 | Kalypsó |  Recepty
Možná Vám bude připadat legrační, že sem dávám tak banální recept, ale kolikrát když u jiných vidím, jak různá jídla připravují, tak...no prostě každý je zvyklý na jinou přípravu jídel, tak sem dám recept, jak to dělám já. ;)

Ingredience

  • Vepřové maso - plátky (já osobně dělám krkovičku, přijde mi nejchutnější)
  • Sůl, pepř
  • Česnek

Chirurgická septická JIP

11. dubna 2016 v 20:55 | Kalypsó |  Deník
Jak jste si jistě už všimli,tak poslední dobou na blogu v podstatě skoro vůbec nejsem. Jsem totiž naprosto vytížená, ale o všem, co (ne)stíhám až někdy jindy. Jedním z důvodů, proč je toto období tak hektické, je, že jsem začala chodit na mou poslední praxi a prvních 14 dní jsem byla na chirurgické septické JIP.

Musím říct, že případy zde byly hodně zajímavé, a mnohdy šlo o život. Ten, kdo můj blog čte pravidelněji, ví, že já mám intenzivní péči ráda a za nějaký ten měsíc na takové oddělení i nastoupím. O čem jsem se ale přesvědčila, je, že mi skutečně sedí spíše obory interní, než chirurgické.

Na tuto JIPku přicházeli pacienti po operacích z nejrůznějších oborů, takže škála byla velmi pestrá. A jestli se mi zde líbilo?

Spotřebováno + Přírůstky - březen 2016

9. dubna 2016 v 15:48 | Kalypsó |  Měsíčníky

Spotřebováno


1. Fa Showe + Lotion - Tak tento sprcháč mi vydržel opravdu dlouho - ještě aby ne, když ho bylo téměř půl litru. :D Krásně voní čistotou a navíc jsem po něm měla i celkem jemnou pokožku.

2. Rexona Motion sense - Skvělý antiperspirant, který krásně voní a je pravda, že nedělá vůbec žádné skvrny na jakémkoliv oblečení!!!

3. Sí Giorgio Armani - Parfém, který jsem si hodně šetřila a vydržel mi rok, a když mi došel, tak jsem to téměř obrečela :( :D Ale vážně! Nádherně voní a kdo ví, jestli si takový parfém ještě někdy dovolím nebo ho dostanu. Ale je to úžasná vůně, která opravdu dlouho vydrží. Recenzi jsem na něj dělala zde. :)