Květen 2016

Život je nespravedlivý a nemoc si nevybírá

29. května 2016 v 22:59 | Kalypsó |  Deník
Nemoci, umírání a konec konců i smrt je neustále v mé blízkosti. Vybrala jsem si povolání zdravotní sestry, proto tomu tak je. Na tuto skutečnost jsem si zvykla celkem snadno. Negativní myšlenky jsem dokázala zcela vytěsnit a smrt jsem přijímala jako neoddělitelnou součást života. Jeden člověk umře, druhý se narodí. Občas jsem si říkala, že je to pro toho člověka spíše vysvobozením, jakkoliv hrozně to může znít. Nikdy jsem se smrtí pacienta nebo s nějakou diagnozou nemusela nijak vyrovnávat, prostě je to součástí práce. Ale co když se vás tyto situace dotknou osobně?

Je to přesně rok, co si děda na oslavě mých narozenin nahmatal bulku na krku. Vzápětí absolvoval řadu vyšetření a po několika týdnech dostala tato bulka název - rakovina. Děda býval vždycky zdravý. V životě jsem ho neviděla ani s rýmou, takže to pro mě byl šok. Následně jsem si říkala, že se mohli splést, že to může být přece i něco jiného - nebylo. Děda po tomto zjištění absolvoval řasu ozařování a chemoterapii. Hodně pohubl, nemá obočí ani vousy, zřídly mu vlasy a má udělanou tracheostomii a PEG. Teď mělo být vše v pořádku. Děda se dal konečně i psychicky do kupy s vidinou, že už je zdravý a všech těchto nesmyslů ho zbaví. Ale omyl.

Erik Axl Sund - Vraní dívka

22. května 2016 v 23:43 | Kalypsó |  Knižní recenze
Vraní dívkaNázev: Vraní dívka
Podnázev: Vraždy a psychoterapie
Autor: Erik Axl Sund
Ilustrátor: ---
Série: Slabost Victorie Bergmanové
Žánr: Thriller
Počet stran: 328
Vazba: Vázaná s přebalem
Rok vydání: 2014 (originál 2010)
Nakladatelství: Knižní Klub
ISBN: 978-80-242-4330-6
Cena: 332,-

Státnice se blíží!!

17. května 2016 v 22:09 | Kalypsó |  Deník
Poslední dobou nejsem vůbec aktivní, a i když jsem si říkala, že by se tu s tím mělo zase trochu pohnout, tak to moc nevidím. Ale omluvu pro to mám pádnou...STÁTNICE

Letí to mílovými kroky. Není to tak dlouho, co jsem dodělala úspěšně i poslední zkoušku a dokončila bakalářku. Dnes jsem ji byla vítězoslavně odevzdat a přihlásit se ke státnicím. A ty jsou již opravdu za dveřmi.

A aby toho nebylo málo, od včera jsem zase o rok starší a čím dál víc to proklínám. No nebylo mi dřív líp? :D No dobře...dospělý život má cosi do sebe, ale to číslo...22...se mi ani trochu nelíbí. Připadám si děsně staře. :D

Fakjů pane učiteli 2

8. května 2016 v 11:12 | Kalypsó |  Filmy
posterTak jsme zase s mým drahým R měli chuť na nějakou tu komedii, a protože první díl jsme viděli a byla to bomba, tak jsme si řekli, že zkusíme i druhý. Ono se říká, že pokračování jakéhokoliv filmu většinou nestojí už za nic, ale u tohodle filmu to rozhodně neplatí! Takhle jsem se u filmu nenasmála už delší dobu. ;)

Zase je to teda německý film od režiséra jménem Bora Dagtekin z roku 2015 a trvá necelé 2 hodinky, ale stojí opravdu za to!

Oficiální text: Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.

Traumatologie

7. května 2016 v 9:41 | Kalypsó |  Deník
Na mojí poslední praxi jsem byla na traumatologii. V nemocnici, kde jsem praxi vykonávalo, je toto oddělení mezi námi studenty vyhlášeno jako nejhorší, jelikož se k nám sestry nechovají zrovna hezky, ale potřebovala jsem nějaký chirurgický obor a vzhledem k tomu, že bylo vše ostatní obsazené, mi nic jiného nezbývalo.

První den byla katastrofa. Absolutní nezájem ze strany personálu, nic mi neukázali, takže jsem prohlížela vyšetřovnu, abych aspoň trochu věděla, kde co je. Že by mi někdo řekl, co mám dělat, tak to je ani nenapadlo. Takže jsem za nimi sama "dolézala", abych věděla, co se bude dít, a jestli můžu nějak pomoct.

Spotřebováno + Přírůstky - duben 2016

6. května 2016 v 12:01 | Kalypsó |  Měsíčníky

Spotřebováno


1. Balea sprchový gel - Purple Kisses - Já všeobecně sprcháče od Balei miluju. A tento růžový jsem si oblíbila úplně nejvíce. Je s vůní lilie a černých malin a poprvé jsem si jej pořídila, když jsem jela s přítelem do Chorvatska a kdykoliv tu vůni cítím, tak si na tu krásnou dovču vzpomenu.

2. Labello Hydro Care - Stejně tak si nemůžu vynachválit ani pomády na rty od Labella. Je pravda, že zrovna tuto Hydro Care se musel ze začátku trošku vymazat, ale potom udržoval rty vláčné, nepopraskané a to po celou zimu. A stejně jako jiné příchutě od Labella krásně voní.

3. Tělové mléko Inspired by You - Toto tělové mléko je určeno pro citlivou a suchou pleť. Je pravda, že já trpím na suchou pokožku a opravdu toto mléko mě krásně zvláčnělo. Navíc krásně voní a taky skvěle odličuje! Recenzi mám zde