Srpen 2016

Nikča & Nikča

26. srpna 2016 v 23:08 | Kalypsó |  Deník
Výsledek obrázku pro kamarádkyBylo to v srpnu 2009, přibližně touhle dobou. Vyplnil se mi tehdy dětský sen a měla jsem těsně před nástupem na zdravku. A přesně touhle dobou, ještě před začátkem září, jsme jeli na seznamovací výlet. Moc jsem se těšila a zároveň jsem měla strach, zda si tam budu s někým rozumět, ačkoliv jsem to měla o mnoho jednodušší z toho důvodu, že společně se mnou na zdravku nastupovaly ještě moje 2 hodně dobré kamarádky. Cílem však bylo seznámit se s budoucími spolužáky a utvořit co nejvíce přátelské vztahy.

Hned první den jsme utvořili vcelku dobrou partu a já byla nadšená. Bydleli jsme v oprýskaných chatičkách po 4 lidech, ale stejně jsme se zdržovali po větších skupinkách. Tehdy jsme si padli do oka s jednou holčinou, která byla ze Zlína, měla spoustu zajímavých koníčků a sršela vtipem...a hlavně jsme si okamžitě rozumněly.

Eleanor Alice Burford Hibbert - Věčný milenec

24. srpna 2016 v 18:27 | Kalypsó |  Knižní recenze
Věčný milenecNázev: Věčný milenec
Podnázev: ---
Autor: Eleanor Alice Burford Hibbert
Ilustrátor: ---
Série: ---
Žánr: Historický román
Počet stran: 414
Vazba: Vázaná s přebalem
Rok vydání: 1995 (originál 1965)
Nakladatelství: Baronet
ISBN: 80-85890-42-9
Cena: 200,-

Zabydlujeme se...

23. srpna 2016 v 14:59 | Kalypsó |  Deník
Minulý víkend patřil opět k těm náročnějším, ačkoliv jsem měla po dlouhé době volno. Ty víkendy mě v práci štvou asi nejvíc. Mít volnou sobotu a neděli v kuse jednou za měsíc a to ještě můžu být ráda? Na co mi je volno přes týden, když jsou všichni ostatní v práci a mají volno právě jen o těch víkendech?? No nic...o tom možná někdy jindy...

V pátek ráno jsem měla ještě nějaké vyřizování, ale hned po obědě jsem měla do Zlína za svojí dlouholetou kamarádkou, se kterou se téměř nevídáme, ale teď se právě přistěhovala z Čech zpět k nám na Moravu, tak to bude zase lepší. :) Bylo to příjemné odpoledne. Probraly jsme všechno možné, ukázala mi krásný byteček, nač si stěžovat. Bylo fajn se po delší době setkat a popovídat si.

Poté jsem byla domluvena s přítelem, že mě právě ve Zlíně vyzvedne a pojedeme na náš nový byteček do Otrokovic. Konečně máme vymalováno, položený koberec a taky dovezenou postel a skříň! :D Po cestě jsme se stavili ještě v Obi, abychom taky něco ještě utratili, když přišly ty slavné výplaty... Ze všeho nejdřív jsme potřebovali novou sprchovou hlavici i s hadicí do koupelny a baterii do kuchyně. A to máte tak...tady je hezké zrcadlo, to by se hodilo právě do koupelničky - tak ho vezmeme. A tady ten sušák na prádlo...v akci...na náš balkon jako dělaný - bereme! A taky ten příborník...a odkapávač...a cezánek...

Nivea intimo

19. srpna 2016 v 9:48 | Kalypsó |  Kosmetika - recenze
Nivea intimo by NikiNikeIntimní mýdlo nejspíše používáme každá. Na trhu je dnes již mnoho druhů a já přicházím s dalším, tentokrát od Nivey...

Co slibuje?

Sprchová emulze Nivea Intimo 2 v 1 DOUBLE EFFECT jemně myje intimní partie. Díky avokádovému oleji umožňuje jejich šetrné oholení a zároveň předchází nežádoucímu podráždění po holení. Obsahuje kyselinu mléčnou, která je přirozenou součástí intimních partií a je nezbytná pro udržení jejich zdravé, přirozeně kyselé úrovně pH. Jemné složení dodává příjemný pocit čistoty a hebkosti po holení.
  • Neobsahuje mýdlo
  • Gynekologicky a dermatologicky testováno a schváleno
  • Vhodné pro každodenní použití

Maître Gims - Est-ce que tu m'aimes

18. srpna 2016 v 22:00 | Kalypsó |  Hudba
Já jsem se do tohoto songu naprosto zamilovala! Taky ho rádi slyšíte nebo vypínáte rádio? :D


Suzanne

17. srpna 2016 v 10:50 | Kalypsó |  Filmy
posterTenhle film jsem si pustila jen tak z nudy - je totiž český a ještě k tomu z roku 1996. Jaké to však bylo příjemné překvapení! Film mě natolik zaujal, že i přes jeho délku (130 minut) jsem jej zhlédla jedním dechem. Film má v sobě hloubku, skvělé herecké obsazení a vůbec výborný námět...

Oficiální text

Strhující film ze života narkomanů. Příběh lásky a pádu do propasti, která nemá dno. Zároveň příběh otce, který zachraňuje svoji dceru z náručí "sladké smrti".

Thomas Enger - Kamenný déšť

16. srpna 2016 v 20:13 | Kalypsó |  Knižní recenze
Kamenný déšťNázev: Kamenný déšť
Podnázev: ---
Autor: Thomas Enger
Ilustrátor: ---
Série: Juul Henning (1.)
Žánr: Detektivka
Počet stran: 360
Vazba: Vázaná
Rok vydání: 2013 (2010)
Nakladatelství: Moba
ISBN: 978-80-243-5229-9
Cena: 319,-

Parfém: Příběh vraha

15. srpna 2016 v 22:13 | Kalypsó |  Filmy
posterTak sem přihazuji další tip na ujetější snímek. Je však velmi poutavý a zajímavý. Vím stoprocentně, že se na něj za nějaký ten čas opět ráda podívám. Skvělé recenze tedy měly pravdu!

Oficiální text

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia - svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše...(oficiální text distributora)

První noc v novém bytě...

14. srpna 2016 v 19:05 | Kalypsó |  Deník
To mi tak minulý čtvrtek zavolal přítel a říká: "Ahoj lásko, pronajal jsem byt!" ... Jakože cože??! Překvapení! :D Ano...mluvili jsme o tom, že se pomalu začneme dívat po bytech, taky jsme se tak nějak bavili i o tom, ve kterém městě by to bylo ideální vzhledem k tomu, že každý máme práci někde jinde, ale taková rychlost?

Vlastně mu nezbývalo nic jiného. Hodně se nepohodl s mámou (tak jak se oni nemusí už přes 20 let), a tak dostal ultimátum, aby se co nejdříve odstěhoval. Vlastně si měl sbalit kufry do listopadu. Vzal to trochu hopem, ale na druhou stranu se mu ani nedivím.

Teď v pátek jsem se tam teda jela podívat. Byteček je to malý, 1+1 s malou koupelničkou. Je ale po revitalizaci, s poměrně velkým balkonem ve skvělé lokalitě. Vlastně jsem se do něj zamilovala na první pohled. Když jsem tam dojela, už byla vymalovaná a zatmelená ta obytná místnost a rozmalovaná kuchyň. Vypadá to úžasně a já se těším, až tam spolu budeme bydlet a budeme si to nakrásně zařizovat.

Nedaleko bytu máme hned 3 supermarkety, nádraží, poštu, restauraci, cukrárnu, dětské hřiště a zastávku MHD. A přitom je tam tak božský klid! Co víc si přát? :)

Z pekla

6. srpna 2016 v 13:04 | Kalypsó |  Filmy
posterObčas si říkám, že je v mé hlavě něco divně, ale prostě si nemůžu pomoct. Odjakživa jsem milovala záhady, tajemno, duchovno...a poslední dobou mě naprosto "uchvátili" sérioví vrazi. Ne, že bych je obdivovala nějak zvlášť. Jenom mě prostě zajímá, co se jim honilo hlavou, jaké si vybírali oběti a jaké měli rituály. A mezi nejzáhadnější sériové vrahy (a vlastně i mezi první sériové vrahy) nepochybně patří právě i Jack Rozparovač. Tenhle snímek je krapet starší (2001), nicméně skvěle natočený s hvězdným obsazením.

Oficiální text: Špinavé, nevlídné uličky Londýna roku 1888 - drogy, prostituce, alkoholismus i pouliční zločin. Pět zbídačených prostitutek zasáhne první rána. Tělo jedné z nich je nalezeno v tratolišti krve s podříznutým krkem. Londýnem obchází strašidlo Jacka Rozparovače. Životem zmítaný inspektor Fred Abberline (Johnny Depp) přežívá den za dnem pomocí opia, aby zaplašil trýznivé vzpomínky na ztrátu ženy a dítěte. Dostane na starost vyšetřování hrůzné vraždy. Avšak brutální vrah pokračuje v děsivém rituálu.