Jak se nám (ne)povedla dovolená...

8. září 2018 v 23:52 | Niké |  Deník
Výsledek obrázku pro stanováníTak už je konec léta, ačkoliv dny jsou ještě teplé a věřím, že některé možná ještě čeká nějaká dovolenka. Ráda bych na toto léto ještě zavzpomínala naší úžasnou dovolenou. Musím říct, že jsme s tím pobavili úplně všechny, i když nám bylo spíše do pláče, tak jsem si říkala, že se pochlubím i zde.

Zprvu to vypadalo, že letos snad ani nikam nevyjedeme, protože můj milý R. nastoupil v dubnu do nové práce a šéf mu jaksi stále nechtěl dát dovolenou, nicméně nakonec se jeden srpnový týden nechal ukecat, že teda od středy do neděle by to šlo. Chtěli jsme poznat nové kraje, ale doba na nějakou zahraniční dovolenou byla poměrně krátká. A tak jsme si řekli, že se vrátíme do dob minulých a zavítáme k Balatonu.

Opravdu jsme se tam těšili. Obhlédli jsme si, že jsou tam nějaké autokempy, takže jsme se rozhodli, že si nic nebudeme rezervovat, do auta sbalíme stan a uvidíme až na místě, na co narazíme. V pondělí jsem byla ještě zařizovat pojištění do zahraničí, šla jsem si proměnit naše české korunky na maďarské forinty a natěšená se jala balení.V úterý večer se můj milý chystal do práce a s velkým zděšením mi oznámil, že asi ztratil peněženku. "COŽE??!!" v hlavě mi začala blikat červená kontrolka. Bez dokladů přece do zahraničí vyjet nemůžeme! Převrátili jsme byt vzhůru nohama. A pak znovu. Totéž jsme udělali s autem...třikrát. R volal do práce - nic se nenašlo. Na dispečinku taky nic. Propadala jsem zoufalství. Bylo jasné, že peněženka s veškerými doklady je nenávratně pryč a my nesmíme nikam vyjet. Ale za nějaký poplatek vlastně vyřídí doklady do 24 hodin, ne?

Na druhý den jsme šli na občanky. R všechno vyřídil, zaplatil a až odcházel, tak se paní úřednice jenom tak zmínila, že se ty doklady ale vyzvedávají v Praze na Ministerstvu vnitra a protože na to mají 24 hodin, je možné, že to dnes ani nebude. Co teď?! Žijeme na druhé straně republiky. Nicméně jsme se dali na cestu, během níž jsme se několikrát snažili do Prahy dovolat, kdy ty doklady asi tak budou. Ale nedočkali jsme se ani toho, aby někdo zvedl telefoní sluchátko...

A protože cesta do Prahy je dlouhá a cesta do Maďarska ještě delší, rozhodli jsme se, že zůstaneme na Vysočine v jenom kempu pod stanem, v pátek si uděláme výlet do Prahy, kde vyzvedneme doklady, a na víkend zůstaneme ve středních Čechách na fesťáku.

Na Vysočine bylo nádherně. Postavili jsme stan, šli si zaplavat, zašli na jídlo, nějaké drinky... A pak přišla noc. Vzpomínáte si, jak jsem tady psala o té autonehodě, co jsem měla? Tehdy jsem si pohnula s krční páteří a byla na neschopence. A jak mi lékaři řekli, budu mít doživotní následky s tím, že na sebe musím dávat pozor a šetřit se - Hahahah! Noc ve stanu pro mě byla utrpením. Celou noc jsem se modlila, aby už bylo ráno. Všechno mě bolelo, nemohla jsem se pohnout a byla mi neskutečná zima! Jestli ráno někdo viděl, jak vylízám z toho stanu, musí se smát ještě teď. Krční páteř jsem měla opět v háji.

S přítelem jsme se shodli, že další noc ve stanu nepřichází v úvahu, a tak jsme zašli do hotelu, kde jsme si vzali pokoj na tu jednu noc a vyplázli za něj 2000. Nicméně s vidinou toho, že se konečně vyspím, jsem to až tak neřešila. Den jsme si opět užili a já se pomalu rozhýbala. Nejvíce jsme se těšili na večer,protože měla být ohňová show s následným ohňostrojem. Ale 20 minut před jejím začátkem se rozkřiklo, že se to celé ruší, protože začíná bouřka. Byla jsem na zhroucení. Věc, na kterou jsme se těšili ze všeho nejvíce a opět je všechno proti nám. Zašli jsme si do baru na nějaké drinky. Počasí se mezitím umoudřilo, a tak show nakonec začala jen o hodinu později, ale byla. A bylo to skvělé!

Výsledek obrázku pro míchané koktejly

Po tom jsme se ale už vážně těšili do postele! Já si ale v autě zapomněla kosmetickou taštičku, a tak jsme potmě šli k autu. "Jsem si nikdy nevšimla, že mi v autě bliká nějaká červená kontrolka" zarazila jsem se, když jsme se k autu blížili. "Tobě ale žádná kontrolka blikat nemá!" uzemnil mě R. Došli jsme blíž a to světýlko, co nás z dálky vítalo, byla baterka. Byla jsem s nervama už úplně v prdeli! A byla jsem rozhodnutá, že hned teď musím zkusit nastartovat. "No jestli nechceš tady teď dvě hodiny ožralá jezdit po aerálu, tak ani nestartuj", vysvětlil mi R, co by to jinak s baterkou udělalo. Chtělo se mi brečet. Nesvítila jsem, rádio nehrálo, auto bylo zavřené, tak co je sakra blbě?!

Došli jsme na hotel a světe div se,nefungovalo světlo! Už se mi chtělo řvát! Pokoj za 2000 a další rána pod pás! Řešit se mi ale už nic nenechtělo, hlavně že voda tekla. Opět jsem nespala, protože jsem celou noc přemýšlela nad tím, že už s tím autem neodjedu a co jako potom budeme dělat!

Ráno jsme si zašli na pořádnou snídani. Pobalili jsme stan a já zkusila nastartovat. Auto naskočilo bez jakéhokoliv přemlouvání, což mě zase nakoplo k životu! Vydali jsme se na cestu do Prahy. D1 je prostě akorát tak na ostudu! Všude zúžaní, osmdesátka a kamery! Co jsme komu udělali? Vyjížděli jsme z Vysočiny hned ráno a v Praze jsme byli o půl jedné. Doklady byly vyřízeny, aspoň něco!

"Tak kam půjdeme?"zeptal se mě povzbudivě R a já se zmohla jen na: "Já chci jet domů! Okamžitě!" Byla jsem psychicky vyšťavená. Unavená z probděných nocí. Navíc fesťák pod stanem bych prostě nedala. A tak jsme sedli do auta a dali se na cestu domů. U Brna jsme stáli v koloně. Po chvilce opět. A tak ačkoliv jsme z Prahy vyjeli 10 minut po 13. hodině, domů jsme dojeli až v 8 večer.

Ten pocit, že jsme konečně doma. Sprcha. Postel. To vše způsobilo, že ze mě všechno spadlo a já si říkala, že doma mi je vlastně báječně, a že už nikdy nikam nechci jet! Snad jsme ještě ani neměli vybaleno, když mému R zvonil telefon. Kolega z práce. "Tu tvoji peněženku jsem našel...a jsou tam všechny doklady!" Mimochodem neplatné doklady. Neboť jsou vyřízené nové a celkem mastně zaplacené!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Chudobka1970 Chudobka1970 | 10. září 2018 v 8:35 | Reagovat

A co ten Balaton, dala jsi ho v kempu pod stanem? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama