Deník

Zase to období...

8. října 2018 v 15:03 | Niké
Výsledek obrázku pro nemocnýPodzim jako takový miluju! Sice už se ochlazuje, člověk se musí trochu přiobléct, pofukuje větřík, obvykle bývá deštivo a vše se ukrývá pod kupou listí, ale ty podzimní barvy! A celkově pomalu ale jistě přichází ta nálada, kdy je Halloween,Dušičky, začínají se organizovat Vánoční večírky, domlouvá se Silvestr...

Ano, přesně to teď řeším. A je úplně jedno, že jsem terpve nedávno odložila sukně a tílečka a zvykám si opět na režim školy. Asi od dovolené v létě jsem teď konečně měla volný víkend (rozuměj sobota a neděle, kdy nemusím být v práci). A co čert nechtěl? Ve čtvrtek večer, kdy jsem dojela ze školy, jsem ulehala do práce naprosto zdravá. A v pátek ráno jsem vstala s rýmou. Ovšem nejsem chlap, abych to nějak řešila a umírala. Ale pár hodin v práci mě začalo zabíjet. Nebyla jsem ani v polovině směny a začala mě bolet hlava, později mě už začaly bolet klouby, bylo mi slabo. A v takovém stavu buďte schopní se starat o jiné lidi.

Prvně jsme nadávali na horko, teď na zimu...

26. září 2018 v 22:13 | Niké
Související obrázekTak už je to tady! Není to tak dlouho, co jsme všichni umírali horkem. Všichni nadávali, a i když se to teď obrátilo o 180°, nadáváme zase...

Jsem ten typ člověka, který má rád teplo. A i když letos byly skutečně extrémní teploty a tohle počasí vydrželo celé léto, mně to vůbec nevadilo.Vždycky jsem říkala, že jsem se měla narodit na Havaji. Poslední dobou mi ale nevadí žádné roční období. Na zimu jsem sice nadávala vždy, ale ta atmosféra!

Dnes jsem byla objednávat kytku do květinářství pro mamku k narozeninám. Všechny ty krásné dekorace a vazby, které tam měli, mě krásně přenesli do podzimní nálady. Sice bych snesla ještě trochu toho tepla, ale dušičkové období má také svoje kouzlo.

Všude ty barvy, spadané listí a jako bonus právě dušičky a Halloween. A taky promě začíná období svíček a čajů! A to já opravdu můžu!

Jak toto období vnímáte vy?

Jak se nám (ne)povedla dovolená...

8. září 2018 v 23:52 | Niké
Výsledek obrázku pro stanováníTak už je konec léta, ačkoliv dny jsou ještě teplé a věřím, že některé možná ještě čeká nějaká dovolenka. Ráda bych na toto léto ještě zavzpomínala naší úžasnou dovolenou. Musím říct, že jsme s tím pobavili úplně všechny, i když nám bylo spíše do pláče, tak jsem si říkala, že se pochlubím i zde.

Zprvu to vypadalo, že letos snad ani nikam nevyjedeme, protože můj milý R. nastoupil v dubnu do nové práce a šéf mu jaksi stále nechtěl dát dovolenou, nicméně nakonec se jeden srpnový týden nechal ukecat, že teda od středy do neděle by to šlo. Chtěli jsme poznat nové kraje, ale doba na nějakou zahraniční dovolenou byla poměrně krátká. A tak jsme si řekli, že se vrátíme do dob minulých a zavítáme k Balatonu.

Opravdu jsme se tam těšili. Obhlédli jsme si, že jsou tam nějaké autokempy, takže jsme se rozhodli, že si nic nebudeme rezervovat, do auta sbalíme stan a uvidíme až na místě, na co narazíme. V pondělí jsem byla ještě zařizovat pojištění do zahraničí, šla jsem si proměnit naše české korunky na maďarské forinty a natěšená se jala balení.

Ladies Night ve Zlíně

21. března 2018 v 18:54 | Niké
Ahoj!

To si tak jednoho hezkého dne projíždíte internet a na co nenarazíte. Ladies Night ve Zlíně! Show, nad kterou jsem už kdysi přemýšlela, že bych na ni i ráda zašla, ale stále nebyl čas nebo to nebylo někde dostupně blízko, upřímně se mi na noc nikam moc jezdit nechce na show, ze které bych se musela potom dopravit (neměla jsem ještě řidičák) nějak nad ránem domů.

Navíc mi tato akce přišla jako skvělé povzbuzení Christie, která to v té době neměla nejrůžovější, takže jsem jí ihned volala, ať si na ten večer nic neplánuje, že půjdeme spolu na pánský striptýz. Ano...neptala jsem se...prostě jsem jí to chudince mojí oznámila.

Výsledek obrázku pro rocky ricci

Na tento večer jsem se hodně těšila a bylo rozhodně na co. Celé se to odehrávalo v Infinity cocktail baru ve Zlíně, kde jsem nikdy předtím nebyla. Jaké bylo moje překvapení, jak krásný interiér a úžasná atmosféra tam jsou. S Christie jsme se shodly na tom, že tento bar musíme rozhodně navštívit i při nějaké jiné příležitosti. Barmani byli skvělí, ochotní, usměvaví a celkově na mě celé prostředí baru působilo velmi příjemně a přátelsky.

3. narozeniny!!!

24. února 2018 v 14:28 | Niké
Náš blog již ve středu oslavil své 3. narozeniny,
takže nezbývá, než mu popřát více čtenářů do dalšího pokračování!

...Děkujeme...

Výsledek obrázku pro třetí narozeniny

Takové malé polemizování...

15. ledna 2018 v 19:54 | Niké
Ahoj!

Předně bych ještě chtěla poděkovat všem, co přáli k Vánocům. Já vím, je polovina ledna, ale nerada bych, aby došlo k nedorozumění. Jestli jsem někomu z vás neodepsala, neberte si to vůbec osobně. Mám teď trošičku hektičtější období.

Tím obdobím myslím zkouškové. Na jednu stranu bych si to možná i víc užívala, ale v práci je to poslední dobou čím dál větší děs, přesčasů čím dál víc a do toho zkoušky. V tuto chvíli mám však před sebou jednu jedinou poslední zkoušku, a tady jsem vděčná, že jsem si všechny zkoušky nenechávala na poslední chvíli, ale že už mám vše (kromě té jedné) za sebou.

Tím, že můj přítel teď jezdí po Evropě náklaďákem a vrací se domů při nejlepším jednou za tři týdny, myslela jsem si, že na blog budu mít o hodně více času. Bohužel to vidíte sami. Ale jestli za ten rok a půl odstátnicuji, tak...a jestli tento blog ještě bude fungovat....jakože v to doufám....a jestli konečně dosáhnu té mé vysněné práce....tak mám vysněno, že opravdu budu mít více času na vše.

Stejně tak teď tak trochu odsunuji stranou i svou rodinu a přátele, což mi vadí úplně nejvíce.

A předsevzetí dávno nefungují...

Co jsem dostala k Vánocům?

9. ledna 2018 v 22:45 | Niké
Ahoj!

Články typu "Co jsem dostal/a k Vánocům" se těší poněkud velké oblibě, takže jsem se rozhodla, že takový článek vydám i na svém blogu, ačkoliv nejsem nijak zvlášť chlubivý typ. Pojďme se na to podívat! ;)

Present #1 by NikiNike


1. Nivea care & sensation - Tato krabice obsahuje tělové mléko a sprchový gel pro pocit hebké pokožky s bambuckým máslem. Musím říct, že ten krém je úplně božský, už jsem ho vyzkoušela a opravdu je po něm pokožka krásně jemá, vyživená... Paráda!

2. mark face and body scrub - Kávový peeling od marka jsem chtěla už dlouho vyzkoušet a Ježíšek mě vyslyšel! Takže doufám, že ten scrub, který mám teď na vaně, dopotřebuji co nejrychleji, nebo se ani nedočkám!

Šťastný nový rok 2018!

2. ledna 2018 v 10:20 | Niké
Ahoj!

Vám Všem, co jste náš blog navštívili, přeji všechno nejlepší do nového roku, ať se vám daří, a aby byl rozhodně lepší než rok 2017.

P.S. Hodně jste se ptali, jestli to Ráďa na ty Vánoce nakonec stihl nebo ne a...ano! Dojel v noci z 22. na 23. 12., byla jsem zrovna na noční za jednu super kolegyni, která si přes celé Vánoce vzala paragraf...ano, veli děkuji za zpříjemnění Vánoc za služby navíc...ale hlavní je, že jsme byli s Ráďou spolu! Děkujeme :)

Výsledek obrázku pro silvestr

Vánoce přicházejí...

17. prosince 2017 v 21:04 | Niké
Výsledek obrázku pro vánoceAhoj!

Vánoce už jsou za dveřmi a já mám velmi smíšené pocity. Vánoce jsou mou nejoblíbenější částí roku. Miluju to a v tomto období jsem poněkud infantilní.

Jak už jsem se na tomto blogu jistě zmiňovala, v lednu jsem se odstěhovala od rodičů a utváříme si hnízdečko s mou láskou. A na tyto Vánoce jsem se moc těšila, protože to měly být naše první Vánoce, kdy jsme sami v našem bytečku. Těšila jsem se, až spolu půjdeme pro stromeček, nazdobíme si ho, budeme péct cukroví, vybírat a balit dárky atd. A jak to dopadlo? Všechno od začátku do konce zařizuju sama bez jakékoliv rady a týden před Vánoci tu sedím a datluju do počítačr v prázdném bytě.

Když si toho naflákáte prostě moc najednou...

8. října 2017 v 19:55 | Niké
Ahojte všichni!

Určitě jste si všimli, že to tu poslední dobou zeje jaksi prázdnotou. Já vím...není potřeba se omlouvat, protože vedení tohoto blogu je prostě mým odpočinkem, zábavou, odreagováním a ne povinností. Dokonce vám nebudu ani slibovat, že se to v nejbližší době změní, protože bych nejspíš lhala sama sobě. Tak vám alespoň povím, proč jsme tam, kde jsme.

Nejvíce času samozřejmě věnuju práci. Od prázdnin jedu v podstatě den-noc-den-noc a nemám jediný den volna, kdy bych nebyla po noční nebo nemusela přemýšlet nad tím, že zítra ráno musím opět vstávat. Kdybych seděla někde v kanclu, asi mi to nevadí. Ale vzhledem k tomu, že moje práce je velmi náročná jak fyzicky, tak psychicky, dělám 12-ti a vícehodinové směny, tak mě to hodně vyčerpává. A bohužel se to začalo odrážet i na mém vlastním zdraví.

Krásná dovolená na Šiklandu

18. července 2017 v 14:12 | Niké
Ahoj!

Léto je v plném proudu a to znamená hlavně jedno - dovolená! Zasloužená dovolená po celém roce dřiny, alespoň chvilka času pro sebe, alespoň na čas nemyslet na práci a prostě si užívat volna. Letos to s přítelem moc nepřepalujeme, neboť máme teď spoustu jiných výdajů, ale i u nás v Česku jsou nádherná místa, kde si můžete dovolenou užít se vším všudy.

Minul týden jsme prubli Šiklův mlýn, nebo taky Šikland chcete-li. Je to největší přírodní zábavní areál v České Republice! Nachází se vprostřed krásné Vysočiny v okrese Žďár nad Sázavou, takže si troufnu říct, že toto místečko není daleko pro nikoho.

Mapa

7 let jako na horské dráze aneb si ráda zavzpomínám

11. července 2017 v 15:22 | Christie
" Děkuji za to, že jsi.
Děkuji hlavně za to, jaká jsi.
Jsi pro mě všechno, mé druhé já.
Někoho jako jsi ty, už nikdy nepotkám..."

Krásné verše že? :) A kdopak je jejím autorem?
Určitě Vás hned napadne - mladík děkuje dívce za to jaká je, protože ji miluje. Taky je možnost, že řádky napsala máma své dceři, protože v podstatě je její věrnou kopií anebo verše napsala velmi dobrá kamarádka kamarádce, kterou má ráda a cítí v ní oporu, soudržnost, důvěru.

Tak co Vám běží hlavou ?
Možnosti mohou být všechny....

Jsme na Facebooku!

16. května 2017 v 17:28 | Niké
Ahoj!

Konečně jsem se dokopala k založení facebookové stránky k tomuto blogu. Vím, že je hodně odpůrců facebooku a podobných sociálních sítí, nebojte se. Pokud budete chodit sem na blog, rozhodně Vám nic neuteče. Od facebookové stránky si slibuju větší komunikaci se čtenáři a také to, že lidé dostanou větší povědomí o tomto blogu, protože je fakt, že když se tu objeví 3 články za měsíc, lehce na nás můžete zapomenout.

Najdete nás zde:

https://www.facebook.com/kalypsodiary/


Výsledek obrázku pro facebook

50 odstínů temnoty, Valentýn, Christie, hokej...

24. února 2017 v 16:45 | Niké
Už je to snad 2 týdny, kdy jsem přítele přemluvila (a že jsem ho přemlouvala opravdu dlouho), abychom šli do kina. Ne, že by nekoukal rád na filmy, právě naopak. Je to maniak, co se týče nových filmů, seriálů, dokumentů a vlastně nevím, čeho všeho (krom animáků). Ale zdá se mu zbytečné vyhazovat 200,- za něco, co si potom může stáhnout zadarmo a u toho v pohodlí ležet v posteli. Nicméně svými argumenty, proč na film zajít teď a nečekat, až bude na stáhnutí, jsem ho asi zprudila natolik, že tedy nakonec přikývnul. A ta se šlo na...50 odstínů temnoty.

Související obrázek
(zdroj obrázku: zde)

Pohodlně jsme se usadili do křesel, načež asi 2 minuty před začátkem filmu se mě můj milý stihl zeptat, jestli jsem v sále viděla i jiného chlapa než jeho. Ale samozřejmě...jeden sedí dvě řady nad náma a potom...no...určitě tu nějaký ještě bude! Na slaďárny já nejsem. Knihy jsem však měla přečtené jedním dechem a zfilmovaný první díl se mi také nezdál až takovým propadákem, jaký z něj hateři udělali. A temnota? Krásný film! Musím říct, že se to novému týmu opravdu hodně povedlo a prostě bylo na co koukat!

Už je to 2 roky...

21. února 2017 v 8:35 | Niké
Už je to 2 roky, kdy jsem založila tenhle blog. To tak strašně letí! No nic...nebudu se tu rozepisovat o nostalgických vzpomínkách apod. Chci jen poděkovat všem, co na tento blog chodí, ačkoliv aktivita poslední dobou je mizerná, ale to asi každý pracující člověk pochopí. :)

Výsledek obrázku pro 2. narozeniny

:D Jak jinak

11. února 2017 v 10:43 | Christie

Tohle jsem našla na fb a docela mě to pobavilo. :D :D

Lekce jógy

3. února 2017 v 8:47 | Christie
Přátelé, dlouho jsem tu nic nenapsala (nic nového :D) Je fakt, že dětičky mě zaměstnávají řádně a nejen to. Opět jsem byla 14 dní marod, teď nám vypukla chřipka a mě neminula. Měla jsem vše, co ke chřipce patří.
Proto, že mám teď po trojích ATB imunitu v háji, jsem se rozhodla pozměnit svůj životní styl :D
Nejen, že jsem zvýšila přísun vitamínů (zelelenina, ovoce, nějaký doplněk), ale včera jsem zavítala na 1. lekci jógy.

Co je to jóga?

Výsledek obrázku pro jóga


Jóga je spojení individuálního JÁ s universálním Bytím. Jóga je zaměřena jak na mentální procesy, tak i na fyzické cvičení. Během cvičení jógy by měl člověk tzv "Vypnout" od negativních myšlenek, emocí. Je opravdu důležité ,aby člověk byl soustředěný jen sám na sebe.

Včera jsem se zúčastnila 1. lekce jógy a myslela jsem, že po ní budu vyždímaná. Ale světe div se, po té dřině a meditaci jsem byla velmi uvolněná, nabytá novou energií. Bylo těžké se soustředit během cvičení, protože jsem se nejprve potřebovala seznámit s jednotlivými cviky.Nejprve jsme relaxovali - zklidnění těla a mysli, zaostření se sama na sebe a pak následovala část, kdy jsme cvičili jednotlivé tzv: "Ásány" Jsou to cviky na protažení těla, kdy se klade důraz na správné provedení a dech.

Hra se smrtí aneb Kdo s koho?

29. ledna 2017 v 14:47 | Niké
Výsledek obrázku pro emergencyNejspíš jsem se tu už několikrát zmiňovala, že jsem zdravotní sestra, a momentálně pracuji na jednotce intenzivní péče vnitřního lékařství. Člověk si jen těžko dokáže představit zodpovědnější profesi (vyjma dalších zdravotníků a složek IZS), co se lidských životů týče.

Svoji práci beru zodpovědně. Všechno třikrát kontroluju, své pacienty neustále sleduju, snažím se do posledních sil udělat pro ně maximum. A stále mám na pamětí, že stačí jedna jediná chybička - a můžu někoho připravit o život.

Už jsem byla v situacích, kdy jsem sama nevěděla, jestli jsem opravdu udělala všechno, co jsem mohla. Co kdybych něco udělala jinak? Pomohlo by to? Zachránil by se tak další lidský život? Proč jsem si nektěrých příznaků nevšimla dřív? Proč jsem nebyla opatrnější? Mohla jsem se tomu nemocnému věnovat více?

Ach to stěhování...

23. ledna 2017 v 18:14 | Niké
We are moving! by NikiNikeAhoj všichni!

Možná už jsem se v nějakém dřívějším článku zmínila, že mě čeká na začátku nového roku stěhování. A ono je to tady. Odprostila jsem se od rodičů, konečně se postavila na vlastní nohy a teď tu v novém bytě válčíme s přítelem už 14 dní. Sice máme jen 1+1, opravdu malinký byteček, ale pro 2 lidi je to tak akorát. Škoda jen, že je řešený tak blbě, ale když hledáte byt tak na rychlo jako my, tak Vám vlastně nic jiného nezbývá, než sáhnout po tom, co je zrovna "nejlepší".

Šťastný nový rok!

31. prosince 2016 v 11:41 | Niké
Tak Vám všem přeji šťastný nový rok, krásně to oslavte (někteří oslaví půlnoc v práci -_-) a hlavně ať je rok 2017 plný zdraví, lásky, štěstí a pohody.

Výsledek obrázku pro silvestr

Co jsem dostala k Vánocům

27. prosince 2016 v 19:36 | Niké
Ahoj naši milí čtenáři,

Vánoce jsou už tak nějak za námi a tak jsem se rozhodla, že Vám ukážu, co jsem dostala pod stromeček. Já i u ostatních blogerů a youtuberů mám strašně ráda tyto příspěvky, protože vždycky nasaju tolik inspirace na další dárky třeba k narozeninám, a protože letos se s takovými články a videi opravdu roztrhnul pytel, tak už mám dokonce i vybraný dárek pro moji sestru k narozeninám (ačkoliv je bude za půl roku), a který rozhodně co nejdříve objednám, abych na to ještě nezapomněla.

Taktéž doufám, že jste si Vánoce užili, že jste je trávili s vašimi milovanými kolem sebe, a že jste byli v pohodě a ve zdraví. A teď už tedy jdeme na to! ;)

Jelikož za pár dní vylétávám z hnízda a stěhuju se pryč, a člověk dochází na více a více věcí do domácnosti, které mu chybí, tak jsem si prostě něco přála a byla jsem opravdu nadšená!

Christmas #1 by NikiNike

Šťastné a veselé Vánoce

24. prosince 2016 v 15:05 | Niké
Výsledek obrázku pro vánoce

Naši milí čtenáři,
Vám všem přeji šťastné a veselé Vánoce, abyste je prožili v klidu, ve zdraví, s Vašimi blízkými a užili si je každý podle svého.

Tradice Vánoc

21. prosince 2016 v 14:46 | Niké
Související obrázekVánoce nám už pomalu ťukají na dveře, a proto jsem se rozhodla, že i tu na blogu by měl být nějaký Vánoční článek, který by nás už vtáhl do té atmosféry. Upřímně jsem teď v jednom kole, a ani o Vánocích na tom nebudu o moc lépe (jak já tu práci "miluji"!) Ale proč si ty Vánoce neudělat co nejhezčí? Zvlášť když jsou to poslední Vánoce a zároveň poslední dny tady doma, u rodičů, než se definitivně odstěhuju.

Vánoce jsou křesťanské svátky, kterými slavíme narození Ježíše Krista, jemuž předchází advent, tedy příprava na tyto svátky. Narození Páně tradičně připadá na 25.12., nicméně slaví se již v podveřer 24.12. a oslavy trvají do křtu Páně, tedy první neděle po 6.12.

První záznamy o oslavách Vánoc pocházejí ze 4. století z Říma. Dnes Vánoce vnímáme jako svátky klidu, lásky a rodinné pohody bez ohledu na naše náboženské vyznání.

Nestíhám, nestačím

15. prosince 2016 v 19:02 | Christie
Dostala jsem se zhruba po měsíci na blog. Dlouho jsem nic nepřidala, nenapsala, no prostě nic. Ta nepřítomnost má své důvody. Nejenže, na plné obrátky se věnuji předvánočním povinnostem a radostem a také svoji energii vynakládám do své práce, do které jsem se dostala před nedávnem po těžké angíně.

Začnu svou prací. Zmínila jsem se, že pracuji jako učitelka MŠ. Krásná, nápaditá a hlavně rozmanitá práce. Jasně že, se najde někdo kdo mě minimálně jednou či dvakrát do týdne vytočí, ale to přejde. Ony ty děti umí rozdávat energii svým úsměvěm, roztomilostí, nevinností a také nápaditostí. Ale jsou dny, kdy si za své klady berou i svou daň a to je na nervy nášup.

Všechno nejlepší, Christie!

3. prosince 2016 v 0:00 | Niké
Výsledek obrázku pro narozeniny


Milá Christie

Tak už je to 22 let, co jsi vykoukla na svět. Za tu dobu se stala spousta věcí - ať už zlých, ale i (a to hlavně) těch krásných. Co bych ti chtěla popřát? Hlavně hodně štěstí, zdraví (a to především), lásky, hodně úspěchů, hodné dětičky v práci a co nejvíce sedánků s Tvojí náladovou Niké :D
 
 

Reklama